Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HBVST: jest możliwe zbilansowanie takiego posiłku jak najbardziej. Jeśli komus odpowiadałby taki tryb jedzenia czyli dana osoba czułaby się po prostu dobrze tak odżywiając, miałaby dobre wyniki badań, byłaby osoba zdrowa to ok. Niech tak ja. Każdy z nas jest inny. Ale tak jak mówię gdybanie z mojej strony nic tu nie da jeśli nie jestem w stanie bardziej uargumentować swojego stanowiska badaniami naukowymi a obawiam się że takie nie
  • Odpowiedz
@apsikapsik: dalej uczą was ze tluszxze roslinne są spoko a zwierzęce zle bo nasycone i zatykają tetnice? XD

Czy w chudnieciu skupiasz sie tylko na liczeniu kalorii czy glownie na ich jakosci, z czego pochodzą?

5 najlepszych superfoods twoim zdaniem.

Czy jedzenie zoltek i calych jajek powoduje miazdzyce i podnosi cholesterol?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mateos11: uczą że tłuszcze nasycone są złe ale jestem świadoma studentka i nie wierzę we wszytsko co mówią profesury, których prezentacje udostępniane na wykładach mają już jakieś 10 lat i nie są zaktualizowane oraz w to co mówiąamerykańscy naukowcy sponsorowani przez producentów tłuszczów roślinnych. Tłuszcze nasycone takie jak np kwas masłowy są zbawienne dla kolonocytow nabłonka jelit i jak najbardziej są spoko

W chudnięciu choć ilość kcal w diecie jest
  • Odpowiedz
@apsikapsik: Coś na temat diety na stluszczenie watroby? Na czym w diecie skupic sie najbardziej? Z tego co czytalem to zero smazonych/fastfoodow/alko itd. Planuje jeszcze wlaczyc w to codzienne bieganie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ancymon111: no dokładnie tak jak napisałeś. Typowa zdrowa dieta. Eliminacja cukrów prostych najlepiej czyli słodyczy no i napojów slodzonych jak colka ale teraz drogo to akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°) soków 100% choć są 100% też lepiej unikać bo wysoka zawartość fruktozy itd. ale to pewnie jesteś świadomy. Standardowo w diecie zwiększone spożycie warzyw i owoców - jak pisałam wyżej takim superfood są brokuły. Potrafią zdziałać
  • Odpowiedz
@apsikapsik: dzieki za odpowiedzi, faktycznie widac ze nie jestes typową studentką dietetyki bojącą sie tluszczy czy myslacych ze od nich sie tyje xD No i ze kaloria nie jest rowna kalorii tylko istotna jest jakos pozywienia i z czego kalorie pochodzą.

Moczysz orzechy nerkowca, wloskie, laskowe, pestki dyni przed spozyciem czy bie ma sensu patrzec na fityny?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mateos11: osobiście nic nie moczę, ale to raczej trochę z lenistwa a nie z braku świadomości xd ale nie uważam, że też że jest to bezsensowne, bo może pozwolić na lepsze przyswajanie składników mineralnych. Nie zalecałabym na pierwszym miejscu tego sposobu całemu światu, pewnie zwrocilabym na to szczególna uwagę u osób, które np. mają jakieś niedobory w organizmie lub z jakichś powodów chcą zwiększyć przyswajanie danego składnika. Oczywiście ma to
  • Odpowiedz