Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kiinek: wszytsko zależy od tego ile ważysz obecnie, ile masz wzrostu, jaki jest Twój stan zdrowia, jak wygląda Twoja aktywność fizyczna. Dieta 1000 kcal to zdecydowanie za mało. Minimalna kaloryczność diety, która umożliwi pokrycie zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne itd to 1200 kcal. Ale jak napisałam wcześniej wszytsko zależy z kim mamy do czynienia. Najkorzystniej jest chudnąć przy jak najmniejszym deficycie kalorycznym - to pozwoli na utrzymanie masy ciała po
@apsikapsik:

Czy nasilenie syntezy protein przez środki anaboliczno-androgennych nawet w dawkach leczniczych np. przy leczeniu anoreksji za pomocą daca-durabolin pozwala jeść rzadziej przyjmować makroelement białka z racji na silenia MPS?

Odnieś się do różnicy w zaleceniach podaży białka dla osób z chorobami nerek w Polsce do tych, które są zalecane w USA.

Co jest najważniejsze w przypadku pacjenta onkologicznego, jaka jest piramida priorytetów ze strony dietetyki.

Czym może być spowodowany niedobór
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apsikapsik: patrzeć na ig czy calorie density? (myślę nad polskim odpowiednikiem i nie mogę wymyśleć, sorry). Ktoś ostatnio bardzo usilnie starał się przekonać na wypoku że ziemniaki są słabe na diecie bo mają dość wysoki ig i ich objętość nie wpływa w żaden sposób na uczucie sytości po zjedzeniu, bo wyrzut insuliny i tak zwiększa uczucie głodu
@apsikapsik: xD nie oczekuje odpowiedzi, bo większość raczej i tak związane z dopingiem lub pośrednio jakaś wąska specjalizacja dietetyki - takie heheszki na przywitanie; bo wiekszość tych rzeczy to przypadki 1 na 1000 i raczej zbędne aby wszystko wiedzieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@runnerrunner: pokombinować mogę z tym na priv. Chciałabym zobaczyć też tą całą resztę jeśli masz do udostępnienia wyniki badań. Zależy co jest przyczyną niskiej hemoglobiny bo mogą być różne przyczyny. Znając przyczynę można pokombinować z dietą jak te przyczynę unicestwić
@apsikapsik: Czy jedzenie jednego posiłku dziennie, zakładając że jest on odpowiednio zbilansowany może wpływać negatywnie na zdrowie? Jestem ciekaw ponieważ chyba nigdzie nie natknąłem się na przesłanki iż mogła by działać negatywnie, ale moja mama wspominała że poprzez taki system jedzenia jej znajoma zachorowała na cukrzyce, co mnie nieco rozjusza i nie zgadzam się z tym faktem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vomalio:: ziemniaki są spoko na diecie. Zależy w jaki sposób i z czym są podane. Mają wysoki indeks sytości a indeks glikemiczny niekoniecznie jest najbardziej istotny. Liczy się też ładunek glikemiczny posiłku czyli właśnie z czym te ziemniaczki zostaną zjedzone. Ziemniaki gotowane w całości lub w mundurkach zjedzone z pieczonym lososiem i dużą ilością warzyw np z brukselka która jest bogata w białko będą spoko. Sytośc na wysokim poziomie. Ziemniaki przygotowane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HBVST: a ile miałby mieć kcal ten posiłek? Nie wiem czy istnieją badania naukowe sprawdzające jak wpływa jedzenie jednego posiłku dziennie na organizm człowieka. Nie uważam że może coś takiego być gorsze niż np jedzenie źle zbilansowanych pięciu posiłków ale też w życiu nikomu nie zalecałabym jedzenia komuś jednego posiłku. Obawiam się że zbilansowanie takiego posiłku mogłoby być trudne. Dodatkowo jego zjedzenie mogłaby trochę przemęczać osobę jedzącą xD i dochodzi też