Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ZaplutyKarzelReakcji: no tak kolega w USA pożyczył furę. Obtarł kogoś delikatnie na parkingu. Nawet nie zauważył. Tego samego dnia była u niego policja, która doprowadziła go do sądu. Dostał ze 3 zarzuty i jeszcze tego samego dnia został osadzony. Oczywiście jakaś grzywna ale system jest imponujący.
  • Odpowiedz
@windows95: K*rwa. Zawsze mi się wydawało, że mamy jakieś domniemanie niewinności i to policjant musi udowodnić przed sądem winę, ale jak widać to moje zadanie by udowadniać jej brak. To skończy się większą ilością mandatów bo ludzie nawet gdy będą niewinni nie będą się sądzić.


@syllot Nie wiem czy przespałeś ale od jakiegoś czasu urząd skarbowy może Ci zająć majątek i to Ty będziesz musiał udowodnić, że jesteś niewinny
  • Odpowiedz
oj tam, oj tam. Przejmujecie się jakimiś prawami obywatelskimi czy coś


@szasznik: Nie musi to oznaczać naruszenia praw obywatelskich, po prostu pewnie przerzucą odpowiedzialność na popełniającego wykroczenie z napisaniem wniosku do sądu i całą procedurę. To w pewnych warunkach mogłoby być nawet korzystne, ale nie tutaj gdy sądy są zapchane, a procedura dla przeciętnej osoby czarną magią.
  • Odpowiedz
@zielona_kulka: Odmawiasz przyjęcia mandatu, do sądu idzie wniosek i dowody, które zebrała policja. Sąd to widząc, przyklepuje rację policji, bo w końcu to jest zawód zaufania publicznego. Dostajesz wyrok, który przyznał rację policji, masz płacić. Jak z sądami nie miałeś za bardzo do czynienia a mandat nie był zbyt wysoki, to dajesz spokój bo sam nie jesteś w stanie napisać odwołania a porada prawna kosztuje. Nawet jak napiszesz to co
  • Odpowiedz
  • 1
@windows95 w Czechach i Niemczech jest taki sam zamordyzm albo większy, Kanada nie wiem ale pewnie to samo, poza tym do Kanady nie wjedziesz sobie ot tak na stałe
  • Odpowiedz