Wpis z mikrobloga

@fiman: skąd Wy się bierzecie. Panowie, jest tyle spółeczek, wczoraj dużo na zielono. To nie, CDR będą kupować "wchodzę trzymajcie kciuki, żeby bardziej nie spadło." Maszynka do mięsa, nie okazja inwestycyjna, gracie przeciwko trendowi, tylko dlatego, bo kiedyś był dużo droższy. Rzecz w tym, że #!$%@? jasny wie gdzie tu jest dołek, a w tym czasie dużo rzeczy rośnie.
@polish_superstar spółki z większościowym akcjonariatem skarbu państwa Jak dla mnie na long terma to Orlen - nadal jest znacznie poniżej cen sprzed pandemii, a porównując kwartał 3 z 2019 i 2020, to mają tylko o 18% gorsze wyniki sprzedaży (z zyskiem gorzej, ale w tym roku większe koszta inwestycyjne https://www.orlen.pl/PL/RelacjeInwestorskie/InformacjeFinansowe/Strony/default.aspx ) także jest jeszcze miejsce na zwrost + zapowiedziana wysoka dywidenda od akcji. Wiadomo, można się bać, że to jest spółka zarządzana
Pobierz rpiro - @polish_superstar spółki z większościowym akcjonariatem skarbu państwa Jak dl...
źródło: comment_16101392372x3XnGjWM0fMBf8FnPQF7h.jpg
@polish_superstar: nie jestem w tej dziedzinie autorytetem. Zacząłem od 4.01.2021 (w 2008 miałem przygodę z giełdą z małą kwotą - rynek był wtedy bardzo dla mnie surowy). Mam PEKAO i JSW, tę ostatnią bo spóźniłem się na FAMUR, bo pogniewałem się na rynek o 2gr (chciałem koniecznie kupić po 2,30, dwa dni z rzędu i w obu przypadkach za 2,32 by raczej weszło). Była jeszcze jedna okazja (GROCLIN) którą zignorowałem, bo