Wpis z mikrobloga

Zatrzymałem się na czasach, gdy za dużą #pizza 40-43 cm płaciłem 32 zł.
Teraz ta sama pizza kosztuje od 40 do 45 zł.
Za #!$%@? placek drożdżowy z przecierem pomidorowym, odrobiną sera i kilkoma plasterkami konserwowej.
Do tego ten płacz restauratorów, że nie mają za co żyć, bo nie ma zamówień i mało klientów.

#gotujzwykopem #bekazpisu #inflacja #socjalizm #covid19 #gorzkiezale #truestory
deafpool - Zatrzymałem się na czasach, gdy za dużą #pizza 40-43 cm płaciłem 32 zł.
T...

źródło: comment_1610009065GoG6uNsEAK5dUs1PHhOoh8.jpg

Pobierz
  • 67
Zatrzymałem się na czasach, gdy za dużą #pizza 40-43 cm płaciłem 32 zł.

Teraz ta sama pizza kosztuje od 40 do 45 zł.


@deafpool: Nie wiem gdzie ty kuźwa zamawiasz ale ja za naprawdę dobrą pizzę, nie z sieciówki a z małej lokalnej pizzerii płacę 50 zł za 60 cm a smak jest dosłownie powalający. Zapominasz przy tym, że w te 40 - 45 zł wchodzą wszystkie koszty a nie tylko
@deafpool:
wczoraj kupowałem za 49 zł.

Po pierwsze to ktoś to musi zrobić, po drugie gdzieś to musi zrobić, po trzecie z czegoś to musi zrobić, i po czwarte ktoś jeszcze musi na tym zarobić.

Nie wiem co w tym takiego dziwnego, żyjesz w wolnym kraju, każdy ustala cenę jaką mu się opłaca. Jak Ci żal to możesz iść do sklepu, kupić produkty i samemu zrobić sobie pizze.

Można zrobić też
@deafpool: ja pamiętam jak jeździłem do dziewczyny parę lat temu do Dęblina i tam była pizzeria, na początku zajebista pizza duża 45 za 25-30 a teraz od 30 do 40. A w Markach za pizzę z salami trzeba dać minimum 35 zł
@deafpool: weź pod uwagę że wiele knajp teraz używa dobrych jakościowo składników - dobra mąka, pomidory, dobra mozarella, czy szynka parmeńska - to swoje kosztuje. Nie mówie o sieciówkach i takich "polskich" pizzach, ale o dobrych włoskich knajpach. U mnie margherita w najlepszej neapolitańskiej pizzeri w miescie kosztuje 28zł - a to placek dla 1 osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale warto
@deafpool: Dam ci tipa: olej sieciówki i znajdź lokalnie pizzerie neapolitańskie lub inne z przepisami włoskimi a nie amerykańskimi. W mojej ulubionej pizzerii płace 24-32 zł za 32 cm pizzy z przepysznym ciastem i składnikami z certyfikatami DOP. Sieciówki do niej startu nie mają, choć tam też kupuję bo czasami mam ochotę się po prostu napchać ;)
@stefankot: nie zmienia to faktu, że pizza jest smaczna, składniki są wysokiej jakości oraz jest idealna dla jednej osoby. Rożowa zostawia niecałe pół, ja również nie daje rady dojeść.
@lizakoo: oczywiście na podstawie zdjęcia ciężko oceniać walory kulinarne, chodzi tylko o to, że w menu pizza ileś tam centymetrów a na talerzu 50% obrzeża ( ͡° ͜ʖ ͡°) - rozumiem, że te obrzeża też konsumujecie czy raczej skupiacie się na samym środku ? Oczywiście będzie to dowód anegdotyczny ale ja osobiście czy też większość moich znajomych tak rozrośnięte obrzeże pozostawiło by nietknięte a przecież aktualnie marnowanie
@stefankot: Jest to pizza w stylu neapolitańskim i tak właśnie obrzeże ma wyglądać. Jeżeli nie chcecie pizzy z takimi rantami to bierzecie pizzę rzymską. O pizzach amerykańskich się nie wypowiadam, bo nie przepadam. Dużo też dodatków ma w sobie pizza w stylu chicago deep dish (picrel), ale dla mnie miała słabe walory smakowe.
lizakoo - @stefankot: Jest to pizza w stylu neapolitańskim i tak właśnie obrzeże ma w...

źródło: comment_1610011543F95EYKo4OiNgvBDSRJcDA8.jpg

Pobierz