Wpis z mikrobloga

Wiadomo że my jako zwykli obywatele nie wiemy tyle co rządzący, ale jestem ciekaw jak ludzie postąpiliby z tą wiedzą, która mamy.


@Nihas: Najlepiej jakby weszli paróweczkowcy od korwina - prywatyzacja służby zdrowia i cyk po problemie XD państwo już nie musi zajmować się zdrowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nihas:
Izolacja osób z grup ryzyka do czasu pojawienia się skutecznego leczenia, szczepionki.
Zwiększenie ilości połączeń w komunikacji miejskie + nadzór nad max ilością osób w pojazdach + nieustanne kontrole dot. maseczek w miejscach publicznych.
Większe restrykcje sanitarne wszędzie
Zrezygnowanie z zakazu handlu w niedziele i w------e pomysłu godzin dla seniorów

W sumie tyle. Pewnie jeszcze jakieś rzeczy by mi wpadły do głowy. Typu zamknięcie miejsc kultu, modernizacja edukacji itp.
  • Odpowiedz
@Nihas:
Piszę to na podstawie wiedzy z marca i tego co widzieliśmy we Włoszech.
1. Zamykam granicę.
2. Każdy wjeżdżający na 14 dni kwarantanny. Żadnych mostów lotniczych i sprowadzania rodaków. Tylko pomoc dla tych co są na wakacjach.
3a. Przerzucam kogo się da i każdego kto się nadaje do pracy w sanepidzie i policji, aby każde ognisko maksymalnie szybko śledzić i wyłapywać.
3b. Biorę najlepszych programistów, PM, analityków jakich mam lub wynajmuję najlepsza firmę IT, do naklepania mi aplikacji do śledzenia ludzi na podstawie danych, które mają służby, operatorzy komórkowi etc. bo to że sanepid jest w PRL to wie każdy kto z nim miał do czynienia + wyj** stare baby i promuje
  • Odpowiedz
@marek-pikador: W naszych warunkach (kiepska wydajność ochrony zdrowia), jak rozwiązałbyś problem przepełnionych szpitali? Poważnie chorych na Covid byłoby dużo więcej, więc jeszcze bardziej brakowałoby miejsc dla innych, i ludzie byliby jeszcze bardziej wkurzeni, że "teraz tylko Covid leczo".
  • Odpowiedz
@Nihas: Zrobiłbym zapewne to samo co PiS. C--j im w dupę, ale to nie oni za tym wszystkim stoją. Temat koronawwirusa idzie z takim rozmachem, że wolę się nie domyślać jaka była alternatywa dla państw które się nie podporządkują
  • Odpowiedz