Wpis z mikrobloga

Cześć, mam Grandę Punto. Ostatnia wymiana oleju jakieś 9k km temu, olej wymieniany co 10k. Kwestia jest taka że ostatnio silnik bierze olej i dolalem tak ogólnie już z 1,2l, poza tym nic się nie dzieje. Pytanie teraz, czy opłaca się w tym momencie wymieniać olej przy 10k, tak myślę czy by nie wymienic tego oleju za dodatkowe 5 tys. Km, czyli będzie to 15 między wymiana. Patrząc ile oleju mieści ten silnik, to uzupełniłem ponad połowę ilości oleju w tym silniku. Głównie jeżdżę po trasach aktualnie. #mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja
  • 21
@WatchYourBack: Przypomniało mi się że jeszcze dolewałem jakieś 700ml kilka miesięcy temu. Wychodzi na to że spala ponad 200ml/1000km. Teraz spojrzałem na na instrukcje samochodu pisze tam ze ten silnik może brać do 400ml/1000km.
@Azurusek: pojeździj chwilę jak emeryt, tak do 3000 rpm max
jak będzie mniej brał to znaczy że tak ma być ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie tylko ople i hondy biorą olej, sporo silników fiata też ma dość luźne pasowanie
@Pangia: Zapewne tak, na wykopie gościu pisał że powyżej 3000 rpm żre mu olej, a ja przez ostatnie miesiące jeździłem po autostradach 120-140km/h, a ten silnik przy tej prędkości ma obroty jak silnik od kosiarki po nalaniu paliwa rakietowego. Pojeżdżę tak koło 3k, może to i nawet lepiej, zaoszczędzę i na paliwie i na oleju.
@Pangia: A dupa z tego wszystkiego wyszła, okazało się że wyciek jest z uszczelki wału korbowego, olej spłynął do sprzęgła, nie wiem jak nie znam się, ale sprzęgło też poszło do wymiany, gościu powiedział że inaczej się nie da.