Wpis z mikrobloga

taras w cieniu?


@boytxt: to nie jest taki zły pomysł. Latem jesteś w stanie z niego skorzystać bo nie pali cię słońce.

@LeopoldStuff: z drugiej strony problem będzie zimą i jesienią gdy tam tego słońca nie będzie, kuchnia także ciemna. Te pokoje od zachodu będą bardzo gorące latem, bez klimy nie dasz rady spać.
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: Salon będzie bardzo ciemny mimo dużych przeszkleń, północno-wschodnia ekspozycja. Okna sypialni na zachód, lepsza opcja na wschód, fajniej się wstaje gdy budzi cię słońce. Jak bierzesz dla siebie to mocno nie fajnie,jeśli lubisz światło słoneczne. Malutka łazienka. Jak bierzesz dla siebie to słabe.
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: ja bym jeszcze dodała, że tak średnio z ustawnością salonu, metraż tej części 'niekuchennej' nie jest aż tak ogromny, a te okna wymuszają, żeby większość mebli stała na środku pokoju. Raczej kanapą nie zastawisz sobie okien.

No i samo wejście do mieszkania prawie bezpośrednio do salonu, a łazienka w części 'prywatnej' mieszkania, tak średnio bym powiedziała
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LeopoldStuff: mam niemalże identycznie względem stron świata, a w dodatku po bokach dwa inne wysokie bloki i też się zastanawiam ile będzie światła. Z tą różnicą, że mam okna na tej ścianie północnej też w sypialni i saloni. No ale idealnego mieszkania się nie znajdzie. Okolica i metraż oraz ustawność są dla mnie ważniejsze niż strony świata.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77:

Okna sypialni na zachód, lepsza opcja na wschód, fajniej się wstaje gdy budzi cię słońce. Jak bierzesz dla siebie to mocno nie fajnie,jeśli lubisz światło słoneczne.


Nie każdy wstaje wcześnie rano. Szczególnie latem przez okna na wschód słońce grzeje już bardzo
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: To, że Słońce nie świeci Ci bezpośrednio w okna nie oznacza, że pomieszczenie jest ciemne. Obecnie wynajmuję mieszkanie z oknami na południe i jest bardzo ciemne, a kupiłem mieszkanie z oknami na północny-wschód i jest bardzo jasne. Także twój argument nie trafiony. Salon w tym wypadku powinien być jasny.
  • Odpowiedz