Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki w nowym roku! Dzisiaj mam dla Was zapowiedź mojego nowego filmu "KRYZYS TOTALNY - Chaos tworzy możliwości". Zamierzam się w nim skupić na szansach, jakie daje kryzys gospodarczy. Poprzednie moje filmy przypadły Wam do gustu, więc mam nadzieję, że ten również Wam się spodoba.

Cz. 1 KRYZYS TOTALNY - ostateczny sprawdzian całej ekonomii i bankowości

Cz. 2 KRYZYS TOTALNY - Upadek Hegemonii Dolara

Nieśmiało zachęcam do wsparcia mojego kanału poprzez subskrypcję, mam w planach poświęcić więcej wolnego czasu na ten projekt w tym roku. #gruparatowaniapoziomu

#kryzys #ekonomia #gospodarka #pieniadze #wolnyrynek #bitcoin
  • 22
@rysiul86: akurat o kapitalizmie świetnie napisał Karol Marks w swoim dziele "kapitał". Bardziej ogarnięci wolnorynkowcy i kapitaliści, którzy to przeczytali przyznają mu rację chociaż nie koniecznie co do sposobu rozwiązania tych problemów. Filmiki wyżej są czystą propagandą więc startą czasu. I fakt, dla mnie "wrogiem" jest każdy kto nie ogarnia gospodarki, ekonomii i ma radykalne zapędy wprowadzania skrajności zarówno od strony kapitalizmu jak socjalizmu/komunizmu
@martinlubpl: it depends ;P dużo składowych, więc ciężko stwierdzić czy to będzie ewolucja czy rewolucja, jakkolwiek duże zmiany są imho za rogiem! Zachęcam do wcześniejszych filmów może znajdziesz tam jakąś szczątkową odpowiedź :)
@dodamem3: Nie chce oceniać poglądów ani dokonań Pana Gwiazdowskiego. Wiem jednak, że każdy "raczej" ceni swój czas (przynajmniej chciałbym aby tak było, ale śmiem wątpić po tym co ma najwięcej wyświetleń w Internecie i największą oglądalność w TV ;) dlatego uznałem, że argument odwołujący się do autorytetu (jakim Pan Gwiazdowski niewątpliwie jest dla wielu osób) pomoże przekonać, że warto poświęcić chwilę swojego czasu na moją twórczość.
Do ciekawych - mój skasowany komentarz traktował o poglądach Gwiazdowskiego na złoto jakie jedyne sensowne oparcie waluty i cisnąłem bekę z tego archaizmu. Skasowałem bo nie chce mi się w sumie dziś jeszcze tego dyskutować (w sumie to też ten wątek z dupy wyciągnąłem w tym poście).

@rysiul86: Rozumiem, pozdrawiam :)
@rysiul86: przy okazji jak myslisz - czemu od młodego w kazdym podreczniku do geografii (bo ten przedmiot najwczesniej sie tym zajmuje) zawsze bylo i jest - bogate kraje maja usługi, mniejszy udział przemysłu i minimalny udział rolnictwa. Czemu wiecznie pompowano usługi?
@januszfleciarz: Co do pierwszego pytania to jak najbardziej tak jest. Ten mechanizm szerzej omawiam w części pierwszej. Jest to próba ratowania status quo, ale narzędzia powoli się kończą...

Natomiast odpowiedź na pytanie z drugiego komentarza jest na tyle złożona, że ciężko zwięźle i zgrabnie odpowiedzieć w dwóch zdaniach. Usługi generują lepszą stopę zwrotu, nie wymagają surowców i o ile te usługi świadczymy jako społeczeństwo do innych krajów to następuje naturalna wymiana