Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście ze zapiekanka z pieczarkami i kepuczem to Polska myśl technologiczna i ze to my jesteśmy wymyslicielami tego fastfooda? Ja nie wiedziałem aż do teraz. Włosi maja swoją pizzę, Amerykanie hamburgera a my swoją piękna Polska zapiekaneczke!
kwiato - Wiedzieliście ze zapiekanka z pieczarkami i kepuczem to Polska myśl technolo...

źródło: comment_1609666693mRvmrfxGImTHKXnmWrC6Pi.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tadumtsss: jak lubię zapiekanki, tak ten syf co sprzedają w okrągklaku jest niejadalny. To jest tylko dla pijanych turystów, którzy wychodzą z pobliskich barów.
  • Odpowiedz
Wiedziałem i do dzisiaj nie ogarniam jak to możliwe, że to nie jest szerzej popularne na świecie. Gdyby zapiekanki istniały w Polsce 100 lat temu i zostałyby „przywiezione” do USA przez polskich imigrantów jak pizza przez Włochów czy hotdogi przez Niemców to dzisiaj cały świat w----------y zapiekanki z wypiekami na twarzy.
  • Odpowiedz
@kwiato: Jak myśle o zapiekance to od razu mam przed oczami obraz kilku godzin spędzonych na jakimś zdezelowanym dworcu w ulewny dzień. Mokry i zmarznięty do szpiku kości postanawiam kupić zapiekankę w okolicznej budzie. Pracownik budy podaje półmetrowy kawał mrożonego pieczywa z pieczarkami na szybko rozmrożone w piecu, z pieczarek jeszcze sączy się woda, wszystko polane jakimś gownianym keczupem. A w tym momencie i w tym miejscu smakuje to równie
  • Odpowiedz
Wiedzieliście ze zapiekanka z pieczarkami i kepuczem to Polska myśl technologiczna i ze to my jesteśmy wymyslicielami tego fastfooda? Ja nie wiedziałem aż do teraz. Włosi maja swoją pizzę, Amerykanie hamburgera a my swoją piękna Polska zapiekaneczke!


@kwiato: Nieprawda, ojciec mi opowiadał że w podstawówce hitem była zapiekanka z ketchupem, za 10000zł( ͡° ͜ʖ ͡°)
SonGocha99 - > Wiedzieliście ze zapiekanka z pieczarkami i kepuczem to Polska myśl te...

źródło: comment_1609683640LlOM1bRXtSQWsdYKe99AMz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz