Wpis z mikrobloga

Ej w ogóle zauważyliście że wykop od jakiegoś czasu z portalu trochę jak reddit, stał się takim nowym jebzdzidy? Dużo śmiesznych obrazków i jakiegoś gownocontentu, mało poważnych dyskusji i jakiejś fajnej rozmowy. Wiem że znajdą się tacy co powiedzą że jestem boomer, ale uwierzcie mi że jak zakładałem tu konto to portal wyglądał zupełnie inaczej. Było więcej ciekawych ludzi, rozwiniętych wątków typu r/AskReddit i w ogóle inby i takich ciekawych akcji.

Za obecny kształt wykopu osobiście winię napływ ludzi z patoatreamów, szczególnie Daniela Magicala.

#przemysleniazdupy #feels #niepopularnaopinia
  • 168
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: Jako osoba z konkretnym stażem na Wykopie mogę powiedzieć tylko jedno: Wykop koło Reddita nawet nie stał. Ostatnie kilka lat to okres konkretnego zjazdu poziomu na Wykopie. Kiedyś było jeszcze znośnie, teraz to w sumie portal ze śmiesznymi obrazkami dla inceli i proepidemików. Może raz na dwa tygodnie zdarzy się wartościowy post na mirko, bo na głównej to od kilku lat jest już tylko ściek. Powiedzmy sobie szczerze: używamy
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: To jest też wina samych użytkowników. Kiedyś to był portal tylko z ciekawostkami ze świata, nauki, technologii i przyrody. Ciekawymi, zapomnianymi stronami internetowymi. Teraz to tylko zwykły agregator niusów. Jak coś się na świecie wydarzy to jest walka o to, kto szybciej wrzuci link z oneta na wykop.
Jak chce się wrzucić jakąś ciekawostkę to niemal na pewno zostanie zakopana bo artykuł był napisany 5 lat temu więc na
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: jak redit? XD Powinni tu dodać mozliwosc moderowania wlasnych tagów i zarządzania nimi. I sposób zarządzania sprawi ze ludzie bedą chcieli dany tag obserwować lub nie. Natomiast wykop moim zdaniem jest duzo bardziej czytelny i "czysty" w swoim designie. Nie licząc aplikacji, ta to jest jakaś parodia.
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: też kiedyś już to pisałem, kiedyś była nawet fajna sekcja diy zrób to sam, lub nawet szóstka ślusarska i opis do czego służy jak używać.
Dla mnie wykop też stał się dość obcy. Mniej postuje mniej zacząłem się tutaj udzielać. Widać to chyba po wszystkich starszych stażem kontach.
  • Odpowiedz
  • 1
@MackaCthulhu tak było, od kilku lat widać naplyw mało inteligentnych srodowisk gaszących wszystkie ciekawostki stwierdzeniem "lewak" i zaśmiecających
znaleziskami typu żołnierze wyklęci, muzułmanin zabił, Ukrainiec zabił, Polska walczaca itp.
Wyłączają telewizję, włączają myślenie i efekty widać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MackaCthulhu: Jestem na tym portalu od parunastu lat i z przykrością stwierdzam, że odpływ dobrego kontentu i użytkowników to w dużym stopniu wina moderacji. Podejrzewam, że ktoś z góry chciał zamienić ten portal w dzisiejsze bagno, bo być może treści i poglądy jakie kiedyś tu dominowały były niewygodne. Trudno chcąc ręcznie sterować Wykopem przy pomocy moderacji wylano wiele dobrego materiału i ludzi którzy tu pisali. Na dzień dzisiejszy traktuję Wykop
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MackaCthulhu: jestem tu od 2007r i już 4 razy usuwałem konto będąc świadkiem upadku tego portalu. Przyciągnęło mnie to, że było to miejsce gdzie można było znaleźć ciekawostki na każdy temat jednym miejscu, a same dyskusje często wprowadzały do tematów jeszcze więcej. Teraz w komentarzach to co najwyżej skakanie sobie do gardeł, albo pisanie głupot na chłopski rozum jako prawdy objawionej. Także ten, wykop na psy zszedł z 5 lat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MackaCthulhu: E tam, wydaje Ci się. Może na samym początku kiedy co drugie znalezisko było o IT wyglądało to inaczej, ale od czasu przejęcia głównej najpierw przez sympatyków Korwina a potem płatnych trolli pisu jest cały czas #!$%@? ale stabilnie.
  • Odpowiedz