Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #webdev #programowanie #frontend

Zostalem zaproszony na drugi etap rekrutacyjny na junior frontend deva w agencji marketingowej i powiedziano mi ze moje umiejetnosci kodowania beda sprawdzone przez test praktyczny.
Odkad szukam pracy zazwyczaj testowano mnie z teorii, ale nigdy nie dawano mi zadania tym bardziej ze rozmowa bedzie prowadzona online.
Czy ktos wie jak taki test praktyczny moze wygladac? To bedzie na zasadzie "masz tu przyklad strony i zbuduj mi ja w 20 minut" czy rzuca mi jakis coding challange z Javascript?
  • 20
  • Odpowiedz
@tomeczeg: To będzie coś w rodzaju "masz tutaj kawałek gotowej aplikacji/strony, nie działa to i to, musisz poprawić". Chodzi o to by sprawdzić jak debugujesz, szukasz informacji w necie, z jakich źródeł/dokumentacji korzystasz. Ogólnie na luzie, z technicznymi gośćmi na rekru zawsze jest jakiś luźniej.
  • Odpowiedz
@doee: Dzieki. Druga rozmowe mam z senior devem takze bedzie luz raczej :)
Apropo, wiesz moze ile ludzi sie zaprasza na drugi etap? Zastanawiam sie jakie mam szanse dostania pracy
  • Odpowiedz
@doee: Dzieki, mam te strone otwarta od rana i przegladam bo tak jak mowisz duzo osob nie przypomina sobie podstaw typu let vs const i sa przez to skreslane...
Jeszcze co do Javascript, biorac pod uwage ze to agencja marketingowa a nie tech to szanse ze dadza mi jakis bardziej skomplikowany coding challange sa raczej nikle? To akurat pieta achillesowa mojej znajomosci JSa (tak samo jak Objects z ktorymi za bardzo
  • Odpowiedz
wlacz codewars i cisnij zadania z obiektow, arrayow (map, reduce, filter, foreach). koduj a nie czytaj.

do tego nie boj sie napisac maila z pytaniem jak to bedzie wygladalo i czego masz sie spodziewac.

mysl, ze oni tez chca Cie zatrudnic, w koncu potrzebuja rak do pracy
  • Odpowiedz
@dominos-will-fall: Spytalem sie jak to bedzie wygladac to napisali mi tylko ze test bedzie "task oriented", ale na teorie sobie przeznaczylem jeden dzien zeby przypomniec zagadnienia ktorych nie uzywalem jakis czas. Ogarne codewars, dzieki wielkie.
@doee: Dzieki ze przypomniales o algorytmach! Rozmawialem z jednym gosciem ktory aplikowal na juniora i w 90% rozmow sie go o to pytali.
  • Odpowiedz
@tomeczeg: Jeśli wciąż aktualne, to mogę ci napisać jakie zadanie ja dostałem na junior frontend deva z vue.js. Wysłali mi tablicę obiektów z kilkoma danymi o różnych pracownikach. Miałem zrobić te rzeczy:
1. Wyświetlanie tych danych w tabeli html (automatyczne generowanie tabeli)
2. Proste wyszukiwanie po różnych parametrach (imię,nazwisko,pensja,dział - przy czym lista działów do wyboru miała być generowana na podstawie danych z tablicy)
3. Prosty formularz pozwalający na dodanie nowego
  • Odpowiedz
@dragranis: Dzieki! Ile miales czasu na zrobienie tego? Mam rozmowe "zdalna" i z tego co zrozumialem to zrobia mi test "na miejscu" wiec zakladam ze dadza mi cos bardzo "prostego" do zrobienia na screenshare w 20 minut tops
  • Odpowiedz
@tomeczeg: Czasu mi na to nie dawali. Ot po prostu wysłali takie zadanie mailem i prosili o odpowiedź wraz ze spakowanymi plikami z kodem. Ja to zrobiłem od razu i tego samego dnia im wszystko wysłałem. W twoim przypadku jeśli to jest test na szybko,to wątpię żeby cokolwiek skomplikowanego ci dali. Sądzę że albo bardzo prosty programik ( pewnie nawet prostszy od tego mojego przykładu), albo dadzą ci zbugowany program i
  • Odpowiedz
@dragranis: No to tak jak inny napisali wczesniej. Koles mowil ze normalnie daja kandydatom laptopa w biurze i zostawiaja na 30 minut, ale ze jest jak jest to nawet bym sie nie zdziwil gdybym nie musial kodowac tylko powiedziec jakbym rozwiazal problem xd
Szczerze to wolalbym dostac test do domu bo zrobilbym to bez stresu wiekszego.
  • Odpowiedz
@doee: wielkie XD
Pogadalismy 30 minut popytali sie pare rzeczy (zero JSa) i mialem z 40 minut na zrobieniu headera z subheaderem(nie wiem czemu pomyslalem ze chodzi im o navbar a nie , diva z responsive obrazkiem i paragraphem obok, 5 paragraphs z lorem epsum i po tym przycisk z opcja zadzwonienia i jedyne co mialem zrobic w JS to przycisk ktory przewija strone na sama gore.
Powiedzieli ze moge nawet
  • Odpowiedz
@cherrz: Niestety zostalem odrzucony, ale odezwala sie inna firma gdzie wyslali mi maly komponent do odtworzenia w htmlu i css plus quiz z 5 pytaniami. IMO tak to powinno wygladac, a nie na zasadzie: "Panie zrob pan tych 5 podpunktow najlepiej jak umiesz w 30 minut" jakby to byl jakis przedszkolny konkurs kto zrobi lepsza kolorowanke xd
  • Odpowiedz