Wpis z mikrobloga

Mirki, wczoraj obejrzałem sobie zachęcony postem z mirko "Sputnik" i sam film mi się podobał bardzo, jednocześnie jestem mile zaskoczony poziomem kina rosyjskiego. Kilka razy już słyszałem, że ich film jest u nas praktycznie nieznany, każdemu Polakowi (zwłaszcza urodzonemu przed '89) kino rosyjskie kojarzy się wyłącznie z propagandówkami i produkcyjniakami, podczas gdy oni tam mają naprawdę dobre filmy.
Zatem pytanie do zorientowanych: co jeszcze warto z ich filmów obejrzeć? Zwłaszcza z kina akcji, czy SF?

#film #sciencefiction #rosja
  • 13
@Jarek_P: wbrew temu co się słyszy, ale ogólnie kultura Rosji bije na głowę tę Europejską - muzyka, film, literatura, zarówno jakieś klasyki jak i te nowsze produkcje, wystarczy trochę się zagłębić i przestać myśleć w kategorii "Ruskie 3 świat" jak to się nieraz słyszało...
@arinkao: Dureń świetny film, jeden z moich ulubionych.
@zenek-stefan1: Ładunek 200 jest popularny ale w mojej opini nie jest fajny.

@Jarek_P: A co do innych filmów kina rosyjskiego to ja jestem fanem "bojewików" z lat 90tych.
Sprawdź: Beema, Brat, Brat 2, Ciuciubabka, Palacz (2010 rok), Chuzhaya (2010), Córki mafii
@Ruski_Metanol: Paragraf obejrzany. Oglądalne, wartkie kino akcji ale z tak żenującą "psychologiczną" oprawą walk na obiekcie, że aż się słabo robiło. Drugą część ("Paragraf 78 Punkt 2") warto oglądać?