Wpis z mikrobloga

5 + 1 = 6

Tytuł: Star Force
Autor: B.V. Larson
Gatunek: science fiction
Ocena: ★★★★★★

Traktuje to jako podsumowanie cyklu „Star Force” od 1 do 9 tomu, w których głównym bohaterem jest Kyle Riggs.

Ziemia zostaje zaatakowana przez obcą rasę maszyn podbijającą kolejne układy. Ludzkości w przeciwstawieniu się najeźdźcom pomagają zaawansowane techniczne statki obdarzone inteligencją, które w poszukiwaniu dowódców porywają i testują ludzi. Jednym z nich jest Kyle Riggs były wojskowy, obecnie nauczyciel informatyki.

Historia kręci się wokół Riggsa, który raczej zalicza się do wad cyklu. Jest on tryskającym testosteronem Supermanem i jedyną postać, która jest w stanie pojąć obecną sytuację, a reszta ludzi tylko mu w tym przeszkadza. Jest to postać momentami absurdalna i groteskowa oraz oczywiście nie może być inaczej... zboczona. Kojarzy mi się on trochę z Kapitanem Bombą xD
Jedyna postacią wartą wyróżnienia jest nieco szalony, snujący własne intrygi robot Marvin. Z jego udziałem są najlepsze wątki i najzabawniejsze dialogi, chętnie przeczytam książkę z nim jako głównym bohaterem.

Rozczarowuje również technologia, a w świecie science fiction to ciekawy kąsek. Niestety na wszystko są rozwiązaniem wszechmocne nanity, które odbierają frajdę z obcowania z nieznaną technologią.

Obce rasy również nie zachwycają. Jest parę fajnych dialogów między Riggsem a maszynami, jednak jeżeli chodzi o rasy organiczne są one mocno skrajne i odbiera to im jakikolwiek realizm. Mimo wszystko obcowanie z nimi jest ciekawsze, niż z zastępami pustogłowych wojskowych.

Nie da się ukryć, że jest to książka, w której liczy się głównie akcja bez głębszej analizy sytuacji czy zgłębiania psychologii postaci. Czas spędzamy na przygotowaniach do walki lub samej walce, przez każdy kolejny tom opowieści. Na plus można zaliczyć, że czyta się to dosyć szybko i gładko, ale bez refleksji. Muszę jednak przyznać, że seria mimo swojej durnowatości sprawiła mi sporo frajdy, trochę jak filmy z Leslie Nielsenem w roli głównej.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #starforce #fantasy #fantastyka #sciencefiction #scifi #larson
Akatrosh - 5 + 1 = 6

Tytuł: Star Force
Autor: B.V. Larson
Gatunek: science fiction
O...

źródło: comment_1609531814yJWtHGeU7G0vDZz0s0Mmnc.jpg

Pobierz