Wpis z mikrobloga

A płać sobie za słodkie napoje nawet 1500 zł, ale od mojego portfela się o-------l, komuszy młotku.


@pomarancza3000: Eeee nieeee... Nie pójdę za tą radą. To raczej ty będziesz musiał płacić podatki, które mnie się podobają a Tobie nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Po drugie, ceny papierosów wzrosły o bardzo dużo w ciągu ostatnich 20 lat, a jakoś Ci którzy palili nadal palą, nowi palacze dochodzą, część społeczeństwa nie pali, generalnie nic się nie zmieniło


Oczywiście że się zmieniło. Zerknij z łaski swojej na statystyki - ilu ludzi pali a ilu paliło.

Po trzecie, skoro cukier jest szkodliwy (przecież to „biała smierć”), czemu nie wszystkie produkty z nim opodatkować dużo wyżej? Od ciast, przez słodycze
  • Odpowiedz
Niech te pisowskie śmieci o--------ą się od tego, co jem i piję. I ty razem z nimi


@Kuklak: Nie. Icoteras? Co zrobisz? Bo wydaje mi się że jednak podatek tylko zapłacisz jak już skończysz szczekać. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@motaboy: A skąd w Tobie taka chęć podnoszenia cen? Po cukrze, jest wiele innych składników, które w nadmiarze mogą powodować problemy zdrowotne to je też tą samą żelazną logikę opodatkujemy i zniechęcimy, tak? I Ty jeszcze uważasz, że to jest bardzo możliwy scenariusz?
  • Odpowiedz
a tacy polacy tylko rozszerzają odbyt i błagają pana żeby ruchał ich mocniej...


@janneq216: Cieszę się, że się rozumiemy. I co z tym zrobisz? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Nie. Icoteras? Co zrobisz? Bo wydaje mi się że jednak podatek tylko zapłacisz jak już skończysz szczekać. ( ͡ ͜ʖ ͡)


@motaboy: Szczekają to pisowskie śmieci, żeby dostać kosteczkę od dobrego pana. (wygląda na to, że się do nich zaliczasz)
  • Odpowiedz
@motaboy: Masz jakąś dziwną chęć posiadania władzy, ale z racji faktu, że jej nie masz i nigdy nie będziesz miał, to poklaskujesz tym co też jej nadużywają, co? Najważniejsze, żeby nikt nie miał, skoro Ty nie masz. Jak nie lubisz słodzonych rzeczy, to nikt nie powinien z nich korzystać. Jesteś taki zawistny z jakiegoś konkretnego powodu, czy po prostu taki c-----y charakter?
  • Odpowiedz
Po cukrze, jest wiele innych składników, które w nadmiarze mogą powodować problemy zdrowotne to je też tą samą żelazną logikę opodatkujemy i zniechęcimy, tak? I Ty jeszcze uważasz, że to jest bardzo możliwy scenariusz?


@OstryKrulAlbanii: Nie wiem. Być może opodatkujemy i być może to możliwe.

Tyle, że ja z kolei niespecjalnie rozumiem o czym tu w ogóle rozmawiać? Chcesz coś zmieniać, idź do polityki i zmieniaj. Inaczej wpływ masz niewielki i możesz co najwyżej swoje zdanie wypowiedzieć - co właśnie robię. Nawet jeśli to póki co półśrodek, niewielka zmiana, to moim zdaniem - w dobrym kierunku. Być może takim, o jakim
  • Odpowiedz
@yeloneck: Kolejnym krokiem będzie (i powinien być) zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych (lub conajmniej jego ograniczenie do godzin np. 9 -22). Ale z tym może być już trudniej.
  • Odpowiedz
@motaboy: Czy ja ciebie chociaż raz obraziłem, że musiałeś mnie przyrównać do psa, a moje pisanie do szczekania? XD Pewnie nie uwierzysz, ale się nie wkurzyłem, raczej próbowałem metodą dedukcji dojść do sedna twojego rozumowania, ale widzę, że znowu charakter c---a daje we znaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdej odpowiedzi masz tylko jeden sens zdania, ja nie mam władzy, inni mają władzę, g---o możesz i
  • Odpowiedz