Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@olejaszko: produkt wyprodukowany przy starych przepisach i w starym roku ma cenę podniesioną z dniem wejścia nowego podatku, czy tam opłaty xD no ale tego nie zapłacą konsumenci tylko producent, yhy yhy

Nowy "podatek" - który, jak podkreślał niedawno wiceminister zdrowia, nie jest podatkiem, a opłatą - to zobowiązanie dla producentów i sprzedawców oraz hurtowników. Zobowiązanie to powstaje w momencie wprowadzenia produktu do sprzedaży.
  • Odpowiedz
@olejaszko: bardzo dobrze grubasy same teraz z podatku cukrowego będą finansować leczenie swoich chorób spowodowanych byciem grubasem. Ja odżywiam się zdrowo uprawiam sport i ze służby zdrowia nie korzystam a taki grubas w-------a syf pije kolke i później służbę zdrowia obciąża tylko
  • Odpowiedz
@ulke: @kam3o: bo wywołują przyzwyczajenia? Ale to nie moja sprawa i wpływu nie mam. Ot uważam że to bardzo słuszne podejście i tyle. Nawet jeśli wymaga nieco korekt. Poszczekacie, poszczekacie i tyle. A przyzwyczajenia konsumenckie się zmienią - chyba że będzie potrzebna kolejna podwyżka podatku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ArchDelux: człowieku, musisz się dowartościowywać d-----------c mi za nic? Widać jak bardzo płytkim i żałosnym stworem jesteś( ͡° ͜ʖ ͡°) a wszystko to przez to, że zapłaciłeś 8 zł za cole( ͡° ͜ʖ ͡°) ale padaka
  • Odpowiedz
@motaboy przyzwyczajenia? Czyli jednak troll


@ulke: Oczywiście że tak. Podobnie jak dwutorowe działanie w przypadku papierosów - edukacja o szkodliwości i solidne podatki. To razem zmieniło nawyki.
  • Odpowiedz
@Positano1: Nie wiem jak trzeba być naiwnym żeby wierzyć że PiS robi to w trosce o zdrowie ludzi xD a wiesz ze to dotyczy tez substancji slodzacych? Cola zero tez podrożeje i tyle z tej troski bo właśnie powinni zostawić napoje dietetyczne w spokoju.
  • Odpowiedz
@motaboy: no właśnie nie, napozje zero, one pozwalają wyjść z uzależnień pozbywając się najpierw bardziej szkodliwego (cukier) i zostawiając kofeinę która właściwie nie jest taka zła.

Tu zostawienie ich bez podatku byłoby działaniem edukacyjnym bo część osób by po prostu zobaczyła ze bez cukru też się da.
  • Odpowiedz