Wpis z mikrobloga

@olejaszko Ło #!$%@? polak musi robić godzine na butelke coli, wczoraj w Niemczech kupiłem dużą butelke Coli za 49 centów, czyli za godzinę pracy na minimalnej możesz sobie kupić 20 butelek xDDDD

Ale was jebią w tej Polsce, aż kukle swędzą
  • Odpowiedz
bo wywołują przyzwyczajenia? Ale to nie moja sprawa i wpływu nie mam. Ot uważam że to bardzo słuszne podejście i tyle. Nawet jeśli wymaga nieco korekt. Poszczekacie, poszczekacie i tyle. A przyzwyczajenia konsumenckie się zmienią - chyba że będzie potrzebna kolejna podwyżka podatku.


@motaboy: Tak się zastanawiam, jak to jest być pozbawionym godności i nawet resztek wolności śmieciem, jak to jest cieszyć się z zamordyzmu i wpychania na siłę czyichś wymysłów?
  • Odpowiedz
@alvaro1989: oczywiście że nie robią tego z troski o ludzi, ale jest to też chociaż minimalny skutek uboczny że może ktoś tego syfu będzie pił mniej. Społeczeństwo tyje w oczach tu masz obrazek ile mężczyzn ma nadwagę i ile kobiet. Wiadomo też że część z tych osób to są osoby uprawiające sport którzy mają zbyt wysoki BMI przez ilość mięśni ale to jest tylko jakiś mały % większość to są grubasy
P.....1 - @alvaro1989: oczywiście że nie robią tego z troski o ludzi, ale jest to też...

źródło: comment_1609499601UXTKXDak9LizGkbtW3A9EM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@portoryko43 wiadomo, wyśmiewanie jakiegokolwiek sklepu/oferty, 20 zl za burgera haha, ale jak ktoś Cię przyciśnie, to okazuje się, że nie do końca wiesz o czym piszesz, a to wszystko to w ogóle zwykłe #!$%@? się hurr durr i inne inwektywy. Typowy cycek @portoryko43 jest typowy.
  • Odpowiedz
@Positano1: No ale ja nie zgadzam ze to jest problem, zwłaszcza u dzieci widze dużo grubasów. Nie o tym jednak tu jest rozmowa. Ale powtórzę jeszcze raz inaczej. Na #!$%@? opodatkowali napoje słodzone ksylitolem, erytrytolem i innymi słodzikami? A po to ze tu chodzi tylko hajs którego karakan desperacko potrzebuje.
  • Odpowiedz
@alvaro1989: a ja również potwierdzam to co mówisz karakanowi chodzi tylko o hajs nie oszukujmy się, ale ja chociaż liczę że może wpłynie to pozytywnie na kondycje polaków że chociaż ten jeden podatek będzie miał "pozytywny" skutek i może te kilka osób pójdzie po rozum do głowy i zamiast wybrać koncernową kolkę międzynarodowej korporacji wybierze sok z jabłek polskiego producenta wesprze lokalną firmę i może jeszcze dodatkowo wyjdzie mu to na
  • Odpowiedz
@motaboy oczywiście że ma, bo podróżowały też te że słodzikami, oraz z jakiegoś powodu również napoje z dodatkiem kofeiny. Zwyczajny skok na kasę w celu ratowania budżetu. Chyba że masz jakieś inne wytłumaczenie.
  • Odpowiedz
@motaboy: Po pierwsze, komuś oprócz samemu sobie, szkodzę pijąc napoje typu cola? Jeżeli nie, to czemu stosujesz tą samą logikę co do papierosów?

Po drugie, ceny papierosów wzrosły o bardzo dużo w ciągu ostatnich 20 lat, a jakoś Ci którzy palili nadal palą, nowi palacze dochodzą, część społeczeństwa nie pali, generalnie nic się nie zmieniło

Po trzecie, skoro cukier jest szkodliwy (przecież to „biała smierć”), czemu nie wszystkie produkty z nim
  • Odpowiedz