Wpis z mikrobloga

C--j cię to obchodzi


@Kuklak: E no.. Bez przesady. Naprawdę mnie to interesuje. Jesteś poważnym człowiekiem, a mądrego to zawsze dobrze posłuchać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No więc? Co zrobisz?
  • Odpowiedz
@OstryKrulAlbanii: Widzę w tym dokładnie taki sam sens jak w obłożeniu solidną akcyzą papierosów i alkoholu. To szkodliwe. Dla zdrowia i społecznie. I jeśli nie da się tego wyeliminować, to należy walczyć o ograniczać. Takimi sposobami, jakie są w naszym zasięgu. Czyli np. jeśli koncerny typu Coca-Cola czy Pepsico płacą masę szekli na lobbystów i nie bardzo jest jak ich ugryźć, to należy przywalić w ich produkty.

Ot, moje zdanie.
  • Odpowiedz
@motaboy: z jakiegoś powodu nie odpowiedziałeś na argument, że porównanie papierosów i alkoholu do ciasta ma się nijak, bo niczym sernik nie rozbija rodzin, mój makowiec nie ma na ciebie żadnego realnego wpływu, ani na twoje zdrowie. Żyj sobie i daj żyć innym, co w tym złego?
  • Odpowiedz
@OstryKrulAlbanii: Cukrzyca (i otyłość a za nią cała reszta niespodzianek) jest chorobą cywilizacyjną która dotyczy całego społeczeństwa przez grupę tych, którzy są chorzy. Są znacznie większym obciążeniem dla opieki zdrowotnej.
Tu szukaj oszczędności, bo tu będą znikać twoje podatki. Z alkoholem jest podobnie.
  • Odpowiedz
to, że Zbyszko i Hellena zbankrutują


@Gacrux: Nawet jeśli tak (bo to solidna przesada) , to co z tego?

Czy gdyby ktoś wynalazł lek na raka, byłoby to złe że kliniki jego leczenia i hospicja zbankrutują?
  • Odpowiedz
@motaboy: Otyłość - kalorycznie tłuste jedzenie jest jeszcze bardziej kaloryczne od produktów z cukrem, to co - podnosimy ceny na smalec? Cukrzyca - może być spowodowana przez stan przedrzucawkowy w czasie ciąży oraz występowanie innych chorób o podłożu autoimmunologicznym (np. choroba Hashimoto; stwardnienie rozsiane; choroba Addisona; choroba Gravesa-Basedowa), ale tak, zakazanie produktów z cukrem rozwiążę ten problem, faktycznie dobre rozwiązanie, sam na to wpadłeś, co?

Badanie z roku 2013, prowadzone
  • Odpowiedz
@OstryKrulAlbanii: Nie widzę powodu żeby wchodzić w tego typu rozmowę. Właśnie dlatego że będziesz teraz szukał dziury w całym, czepiając się. To omijanie i zmienianie tematu, który jest jasny - cukier jest szkodliwy. Również np. z tego powodu że to nie tłuszcze są szkodliwe, ale tłuszcze łączone z węglowodanami, cukrami.

Dosyć. Ja się z tych zmian cieszę i tyle.
  • Odpowiedz
@motaboy: Cukier jest szkodliwy w nadmiernej ilości. Przez cały ten wątek nie miałeś nic merytorycznego do dodania oprócz, argumentu, że ktoś ma władze i nie jesteśmy to my.

Przy podaniu konkretnych liczb, robi się niebezpiecznie dla twojej prostej i biało-czarnej logiki. Faktycznie, to nie ma sensu, bo ty po prostu albo jesteś głupi, albo udajesz głupiego, żeby prowokować innych.
  • Odpowiedz