Wpis z mikrobloga

Szukalem wczoraj informacji nt. ile jezdzic na rowerze zeby schudnac. Znalazlem artykul w ktorym jakis wkrecony rowerzysta prowadzacy swojego rowerowego bloga napisal, ze trzeba smigac co kilka dni 100km i w miedzyczasie robic "skromne" 40 lub 60km dla przyjemnosci XD Juz widze grubasa ktory dla przyjemnosci nawala 100km czyli ponad 4h zakladajac ze predkosc ok 25km/h i jakis odpoczynek XD #rower #sport #trening #dieta
  • 18
@wklebachdymu: zależy co rozumiesz przez grubasa. ja jestem piwniczakiem i po pewnym czasie byłem w stanie 100 km cisnąć. Ale nie w 4h, tylko zajmowało około 5-6h.

a co do schudnięcia - te kalkulacje pewnie dotyczą ile schudniesz samym rowerem. Niestety, chudnięcie to 70% dieta 30% wysiłek fizyczny. Ale jeśli masz dietę i do tego jeszcze ćwiczysz to już niezłe sumki są, bo taki trening to praktycznie bonusowe kalorie spalone.
@wklebachdymu: Zacznij codziennie, jezeli za duzo co drugi dzien 2h (przynajmniej ta 1h normalnej jazdy a nie od swiatel do swiatel). To Ci zbuduje baze oddechowa i pomoze uregulowac tetno. W miare poprawny warunkow pogodowych bedziesz mogl probowac wiecej, 3h a np weekend jedna jazda 5h. Nic zbyt szybko i zbyt intensywnie bo albo stracisz zabawe z kolarstwa, albo nabawisz sie kontuzji. Najwazniejsza to regularnosc
@wklebachdymu: nie chodzi o to ile jeździsz tylko czy w skutek jazdy spalasz więcej niż zjadasz. I raczej skonsultuj to z dietetykiem jeżeli możesz. Bo jak zaczniesz jeździć to będziesz więcej jeść a jak tego nie będziesz kontrolować uzyskasz efekt przeciwny do zamierzonego. Generalnie łatwiej mi się trzyma wagę jak jeżdżę mniej
@wklebachdymu: A i odzywianie: przy takiej intensywnosci nie potrzebujesz nic niz sniadanie i obiad po rowerze. Dopiero po 3h+ i bardziej intensywnej jezdzie (tetno 150+) warto rozwazyc jedzenie weglowodanow w trakcie jazdy. Sproboj nie atakowac jedzenia od razu po rowerze w ilosciach wiekszych niz mialby to byc normalny niedzielny obiad, to masa bedzie leciec. Klu jest zwiekszyc wydatek kaloryczny do spozywanego jedzenia, bez zmiany nawykow
@qjjehaaarnpw: Wiadomo ze do tego czasu juz sie wyrobi forme. ale zeby chudnac na rowerze i mialo by to zajac jeden sezon trzeba bedze troche tychbomb zaliczyc. Lepsza bombka na 5km przed koncem, niz bomba z 100 przed toba oczywiscie
@damian_co_dalej: no i ok, to też jest spoko ;) co kto woli, treningi też potrafią sprawiać przyjemność - ja lubię pojechać na najbliższy okoliczny podjazd i podjechać go kilka razy, a w weekend lubię pojechać gdzieś dalej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wklebachdymu: zależy jeszcze jaki grubas. Jak latałem u siebie to często mijałem takiego gościa co pewnie ponad 100 kg miał, przy mniej niż 180 cm wzrostu, a #!$%@?ł jak mały samolocik.