Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe
W nowym mieszkaniu puściłem sobie przewód przedłużający ethernet z salonu do pokoju (około 10 metrów po ścianie) przewodem kat 5e. Testując przez ooklę i GFNOW po kablu w salonie (pierwotny kabel, który sam zarabiałem) mam stabilne 300 mbit download/200 upload jak deklaruje dostawca, jednak po dołożonym kablu osiągam tylko 90 mbit download i 90mbit upload plus na gfnow pokazuje utratę pakietów rzędu 5 procent. Co może być przyczyną? Źle zarobiłem gniazdo w ścianie, wtyczkę w salonie od dodatkowego kabla czy wgl kabel w scianie walnięty?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bachal: wejdź w ustawienia siedzi ethernet i zobacz czy po prawej stronie przy "szybkość" masz 1Gb/s. Jak nie to znaczy, że albo coś nie styka we wtyczce do PC albo źle zarobiłeś złączkę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bonwerkz: we wtyczce do PC na pewno styka, bo sprawdziłem bezpośrednio w salonie i było okej. Ewidentnie ucina na 90mbit bo download i upload jest takie samo. Zarobilem na nowo wtyczkę i gniazdo i dalej tak samo, więc. Albo kabel w ścianie, albo samo w sobie gniazdo (tandeta od dewelopera)
  • Odpowiedz