Wpis z mikrobloga

Gaku i jego wpisy to już ostatnimi czasy popularna kopalnia beki. Jego wpisy popierają takie neuropejskie osobistości jak min. Koliaty, PrintNoxy, Dejkuny, Loczyny i inne chwasty. Dla nich fakty i model działania ekonomii, rynku itd. są mniej ważne niż aborcja czy fanatyczne wyśmiewanie Konfederacji i jej wyborców.

Ale do rzeczy - wypowiem się jako osoba, która od dwóch lat prowadzi własną firmę i popiera obniżanie podatków - co oczywiście lewacka część Wykopu wyśmiewa.

Po obniżeniu podatków:

1. Przedsiębiorcy nie będą MUSIELI podnosić pensji, aby pracownik zarobił więcej.
Po obniżeniu podatków wynagrodzenie netto pracownika wzrośnie. Pracownikowi zostanie mniej zabrane z tej kwoty i ostatecznie więcej zostanie w portfelu.

2. Przedsiębiorcy będą MOGLI podnieść pensję pracownikowi.
Po obniżeniu podatków, przedsiębiorca oszczędzi głównie na kosztach pracodawcy. Pieniądze będzie mógł min.:
- przeznaczyć na premie dla pracowników,
- zainwestować w nowe miejsca pracy,
- zainwestować w nowe technologie/maszyny,
- zainwestować w ogólny rozwój działalności,
- podnieść pensję pracownikowi,
- wsadzić sobie w dupę.

3. Ceny produktów i usług spadną.
Mniejsze podatki to mniej upadłości. Mniej upadłości to więcej miejsc pracy. Im więcej dobrze rozwijających się firm, tym większa konkurencja na rynku. Za te same pieniądze tym samym kupicie więcej.

4. Po krótkim czasie pensje wzrosną. Wszystkim.
Dobrze rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa to podstawa rozwoju ekonomicznego każdego kraju. Nie jesteśmy Szwecją czy Niemcami. Kiedy te kraje rozwijały swoją przedsiębiorczość, u nas psy dupami szczekały i panował upragniony przez was socjalizm. Nie stać nas na rozbudowany socjal. Powinniśmy w tej chwili skupić się na budowaniu silnej gospodarki, rozwoju przedsiębiorczości, abyście później mieli pieniądze na rozdawanie nierobom takim jak wy.

Jak w pkt. 3. - obniżenie podatków doprowadzi do tego, że na rynku pojawi się większa konkurencja. Pracownicy będą zarabiali lepiej, bo nawet skąpy Janusz w końcu zauważy, że brakuje mu wykwalifikowanego pracownika, bo ten wybrał lepszą ofertę u innego pracodawcy. Januszexy z czasem upadną lub będą jedynie małymi ciułaczami, a kiedy ludzie zaczną uczciwie zarabiać to rzadko będą się decydować na emigrację, co przyczyni się do zmniejszenia napływu taniej siły roboczej np. ze wschodu.

5. Spadnie bezrobocie.

Odnoszę wrażenie, że Neuropa i antykapitaliści to głównie dzieciaki, lub dorośli ludzie, którym w życiu nie wyszło i z tej frustracji próbują się odegrać na tych, którzy sobie jakoś lepiej radzą. Dla was wszyscy możemy żreć gruz, ale ważne, aby cholerny prawak kapitalista nie dorwał się do władzy. Chcecie nas #!$%@?ć podatkami i utrzymywać nierobów, niziny społeczne, które w swojej sytuacji są głównie z własnej winy i lenistwa. Nie rozumiecie rynku, nie rozumiecie jak zbudowano wasz ukochany socjal w krajach zachodu, ale chcecie go na siłę wprowadzić na nasze podwórko, co jest zwyczajnie niemożliwe, bo prędzej z waszych planów wyjdzie nam druga Ukraina niż Niemcy czy Szwecja. Ogarnijcie się, zacznijcie logicznie myśleć. Sam nie jestem ekspertem od ekonomii, ale uważam, że znam podstawy na tyle, aby prowadzić swój własny, samodzielny biznes i powoli go rozwijać nawet w niesprzyjających warunkach, jakie daje nam Polska.

Ps. Nie ma obowiązku pracy u danego pracodawcy. Nie podoba ci się pensja, warunki pracy lub cokolwiek innego? Poszukaj innej pracy lub załóż własny biznes. A, nie znajdziesz innej pracy, bo wszędzie zasrany prywaciarz płaci #!$%@?. Nie założysz też firmy, bo ci się to nie opłaca. To nic, że te obie rzeczy mają ze sobą wspólnego to co tak wyśmiewacie - brak obniżania podatków.

[ #antykapitalizm | #bekazlewactwa | #ekonomia | #wlasnafirma | #konfederacja ]
Pobierz
źródło: comment_1609359934jFsxUHFV5pTXZu0tLYCppi.jpg
  • 63
Dla nich fakty i model działania ekonomii, rynku itd.


@UberKatze: Nie no fakty liczą się, ale nie zapominajmy, że ekonomia nie jest jakąś ścisłą nauką pokroju matematyki gdzie masz jakieś proste dowody i wiesz, że coś jest prawdziwym twierdzeniem, a co twierdzeniem fałszywym.

W ekonomii masz setki wykluczających się wzajemnie teorii dotyczących działania gospodarki, a nie masz jakichś poważnych metod weryfikowania słuszności danych teorii, więc też śmiesznie jest.
@UberKatze:

Powinniśmy w tej chwili skupić się na budowaniu silnej gospodarki, rozwoju przedsiębiorczości, abyście później mieli pieniądze na rozdawanie nierobom takim jak wy.


Powinniśmy w tej chwili skupić się na budowie silnych i współpracujących ze sobą spółdzielni, żeby ludzie mogli uniezależnić się od pracodawców takich jak Ty, którzy dehumanizują innych ze względu na poglądy.
Dla nich fakty i model działania ekonomii, rynku itd


@UberKatze:
Sęk w tym, że libertarianie odrzucają całą ekonomię.

Po obniżeniu podatków spadną wydatki państwa.
Państwo nie będzie mogło egzekwować prawa, więc pracodawcy będą wypłacać ułamek obiecanej pensji, bo pracownik jako strona słabsza nie będzie mógł nic zrobić.
Model ten często się pojawia w przypadku zatrudniania na czarno i w krajach, gdzie państwo dysponuje niskimi nakładami na administrację.

Dobrze rozwijające się małe
Po obniżeniu podatków spadną wydatki państwa.

Państwo nie będzie mogło egzekwować prawa, więc pracodawcy będą wypłacać ułamek obiecanej pensji, bo pracownik jako strona słabsza nie będzie mógł nic zrobić.

Model ten często się pojawia w przypadku zatrudniania na czarno i w krajach, gdzie państwo dysponuje niskimi nakładami na administrację.


@Fan_Morawieckiego: Dlatego nikt poważny nie proponuje natychmiastowej obniżki podatków a raczej rozumie się ją poprzez wieloletni proces który małymi kroczkami obniża te
Dlatego nikt poważny nie proponuje natychmiastowej obniżki podatków a raczej rozumie się ją poprzez wieloletni proces który małymi kroczkami obniża te podatki równocześnie wprowadzając reformy mające na celu ograniczenie biurokracji czy redukcje wydatków państwowych. To nie jest tak, że nawet jak ludzie pokroju Korwina dojdą do władzy to następnego roku zrobią ci z 10 ppc mniejszy podatek dochodowy.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Czyli ta minimalna obniżka podatków wystarczy byśmy mieli dwucyfrowe tempo rozwoju PKB,
Czyli ta minimalna obniżka podatków wystarczy byśmy mieli dwucyfrowe tempo rozwoju PKB


@Fan_Morawieckiego: Ale nikt rozsądny a tym bardziej nikt z obozu korwinowskiego gdzie masa ekonomicznych ignorantów przecież nie obiecuje dwucyfrowego tempa wzrostu z chwilą zaczęcia procesu obniżania podatków.

które obiecuje Korwin(będziemy się rozwijać szybciej do Chin!!!!!!)


@Fan_Morawieckiego: Pokaż mi wywiad w którym twierdzi, że rok, dwa czy nawet jedną kadencję parlamentu po objęciu władzy obniży tak jak chce podatki
@natxd: Przecież w tamtych czasach te kraje były już mocno rozwiniete i podatek został nałozony stricte w celach wojennych.

Progresywny podatek dochodowy zadomowił się w Europie na początku XX wieku. Jednak już wcześniej, bo w 1891 r. został wprowadzony w Prusach, a w Danii jeszcze wcześniej – w 1870 r. Przez pierwsze 15 lat nie był odczuwalny. W Niemczech wynosił on 3%, a we Francji, Wielkiej Brytanii i USA pojawił się
Pobierz
źródło: comment_1609367533xgWYtyvQgJI77Ydvo4TgGG.jpg
Ale nikt rozsądny a tym bardziej nikt z obozu korwinowskiego gdzie masa ekonomicznych ignorantów przecież nie obiecuje dwucyfrowego tempa wzrostu z chwilą zaczęcia procesu obniżania podatków.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: PiS przed pandemią miał 5% rocznie. Ile miałby wynosić rozwój po obcięciu podatków?

Pokaż mi wywiad w którym twierdzi, że rok, dwa czy nawet jedną kadencję parlamentu po objęciu władzy obniży tak jak chce podatki i spowoduje wzrost. Akurat mam duży dystans do tego