Wpis z mikrobloga

Mój przyszły teściu właśnie się dowiedział, że jego córka jest w ciąży. Miał się dowiedzieć na dzień dziadka, ale grzebał w torebce mojej narzeczonej bez jej wiedzy i znalazł tabletki na mdłości i witaminy.
Teraz kręci inbę, krzyczy i wrzeszczy, że nie chce znać córki, że się puściła przed ślubem (no #!$%@? w pandemię jakbym chciał wziąć ślub to by go na nim nie było)
Panowie i Panie, dorosłość przychodzi z wiekiem i taki jest przykry obraz większości katolibanu.

Się zdziwi jak zaproszenia nie dostanie i wnuczki/wnuka nie zobaczy (no chyba że się ogarnie po pierwszym szoku i dotrze do niego że się zachowuje jak debil).
Jakieś pomysły jak dotrzeć do takiego dziada co grzebie córce w torebce?

I te teksty typu: "co ja ludziom w pracy powiem", "z brzuchem na osiedlu się nie pokazuj" xD

#katoliban #kosciol #ciaza #katolicyzm
  • 21
@tomasz-es przede wszystkim, wszystkiego najlepszego! Tradycyjnie już, "wychowaj jak swoje ( ͡º ͜ʖ͡º)" i takie tam. Zdrowia dla Narzeczonej.
Wbrew pozorom, @denizen całkiem dobrze Ci radzi - bez ślubu możesz być spokojnie wpisany w akcie urodzenia, możesz dać dziecku swoje nazwisko, a jako "samotny ojciec" masz pierwszeństwo w żłobku, niższy pułap ulg i dofinansowań. Decyzja jednak należy do Ciebie i Twojej Partnerki. Powodzenia!
@tomasz-es: te komentarze od wykopków :D
Generalnie, macie prawo, a wręcz obowiązek asertywnie zaznaczyć swoje granice, czyli żadnego grzebania w torbie bez pytania, nie zyczycie sobie słyszeć takich tekstów z jego strony, ze macie prawo do wlasnego wyboru zyciowej ścieżki. I jeżeli sie nie dostosuje to po prostu niech teść uslyszy, że nie bedziecie się spotykali, bo nie chcecie by was ranił swoim zachowaniem. Niemal na pewno Was nie zrozumie ale