Wpis z mikrobloga

@Desparos: o Panie, to na palcach jednej ręki policzysz w obu platformach. Do tego to teraz chyba bardziej Switch, bo na ps5/xseries to poza jakimś Just dance nic nie przychodzi mi do głowy. Niestety sporo tych gierek było za czasów PS Move i Kinecta, ale ta technologia wymarła już w poprzedniej generacji.
@Desparos: VR to chyba lepsza opcja niz kinect. Mam, uzywalem (ps4 pro sprzedane i czekam na ps5 w styczniu) i moge polecic. Wiadomo, ze gorsze od quest 2 ale jest kilka lat roznicy miedzy tymi sprzetami. Do tego farpoint z kontrolerem-pistoletem i mozna sie bawic ;)
@Desparos: Druga osoba zwykle też świetnie się bawi patrząc na wygibasy tej pierwszej podczas gry w np. w Beat Saber. Ale fakt- do grania razem w tym samym czasie najlepiej będzie pewnie zainwestować w PS4 lub XBone z kamerką. Na Switch'u z takich gier przychodzi mi do głowy jedynie Snipperclips ale nie jestem pewien czy to to czego szukasz.
@fiflok23: Mam PSVR i pierwszego Quest'a i zdecydowanie poleciłbym w takim wypadku wybór Quest'a 2. Zwłaszcza, że wyjdzie taniej niż kupno konsoli, gogli i kontrolerów.
@Desparos: Na PS5/XSX/S też grałbyś w gry z poprzedniej generacji bo to raczej umierający gatunek i żadnych nowych gier wykorzystujących kamerę bym się nie spodziewał. Nie jestem nawet pewien czy MS sprzedaje jakąs kamerkę do XSX/S.
@Desparos: Gry są odpalane bezpośrednio z gogli lub możesz podpiąć je kablem do PC i korzystać jak z tradycyjnych gogli VR (jest też możliwość połączenia z PC przez wifi ale tutaj występują już opóźnienia, które w grach VR bardzo przeszkadzają). W pierwszym wypadku masz dostęp do tytułów z Oculus Store specjalnie przystosowanych do Quest'a (czyt. z okrojoną grafiką), w drugim możesz grać w zasadzie w dowolną grę VR odpaloną na PC.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rosh To by było fajne ale tylko dla jednej osoby ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Desparos: są gry angażujące osoby postronne, np. Keep talking and nobody explodes.
Osoba w VR ma przed sobą bombę, którą musi rozbroić przed jej wybuchem. Ktoś poza VR czyta instrukcje rozbrajania bomb i musi komunikować się z tym w VR by pomóc mu rozbroić.
@Desparos: Ja sam nigdy wcześniej nie miałem żadnej konsoli i kupiłem jakoś 2 tygodnie temu ps5. Niby Xbox ma gamepassa ale jak przejrzalem zawartosc tych gier, to z tej biblioteki 300 tylko z 20 to moze jakies bardziej znane gry. Pomijam już to, ze oni w tym GamePassie wrzucaja Fife 17,18,19 i 20 jako 4 osobne gry XD Dodatkowo wszystko ograsz spokojnie na komputerze. Do PS5 przekonaly mnie exy w ktore
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
tylko z 20 to moze jakies bardziej znane gry. Dodatkowo wszystko ograsz spokojnie na komputerze

@d3cybelek: sorry ale to pierwsze źle świadczy o twojej znajomości gier, a to drugie to najzwyczajniej w świecie kłamstwo. Rozumiem że wolisz PS5, ale trzymajmy się faktów.