Wpis z mikrobloga

@Jackdanielov: Absolutnie nie! Z mordą 8/10 możesz być nieśmiały i introwertyczny oraz bez grosza przy dupie, a i tak morda i odpowiedni wzrost zrekompensują wszystko. Opisywałem kiedyś przypadek mojego kumpla chadlita, który w towarzystwie milczy i peszy się, ale jest ślicznym pretty boyem ze wzrostem 188 cm. Jego przypadek to wiadro brutalnych czarnych pigułek dla wszystkich niedowiarków spod znaku redpilla i bluepilla
@Cyprok: Tak, introwertyczka będzie szukała kogoś, dzięki komu pozna ludzi i będzie jej przeszkadzało siedzenie w domu XD Autorka tego komentarza nie ma pojęcia czym jest introwertyzm i myśli, że to to samo co nieśmiałość XD Reszty nawet nie chce mi się komentować. Żałosny komentarz żałosnej osoby.

Jak już podajesz za przykład czyjąś wypowiedź, to może wybierz kogoś, kto nie jest przygłupem XD
@kamillus9: Ok, dla mnie prawda = rzeczywistość, ale wiem, że nie wszyyscy tak uważają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najprostszy przykład z możliwych podam. Od dziecka wpajano mi, że warto być "dobrym, spokojnym i miłym" a w praktyce wyszło, że jednak jednak jest to uja warte.


Ja też się w pewnym momencie swojego życia zorientowałam, że bycie dobrym i miłym się nie opłaca. Chodzi mi coś o czym
@LaserDragonFire: Rzeczywistość owszem jest jedna, jednak każdy ją inaczej postrzega.

No to uświadomił mi, że będąc osobą z wyglądu przeciętną i nieśmiałą to mam w życiu #!$%@?. Gdyby prawda była inna kiedy miałem jeszcze bardziej optymistyczne nastawienie, to bym nie siedział teraz na tym tagu.
@KontrproduktywnyAnalityk Jak jesteś naprawdę skrajnie nieśmiały i małomówny z powodu jakiś zaburzeń psychicznych to co z tego, że nawet jakaś dziewczyna do ciebie podejdzie skoro będzie musiała prawie prowadzić monolog a ty będziesz miał problem spojrzeć jej w oczy.

Niewiadomo jak dobrze wyglądając ale zachowując się jak prawdziwy odludek i dziwak nie poderwie się dziewczyny. W pewnym momencie bycie nieśmiałym przestaje być urocze, będzie się tylko tym ładnym, dziwnym typkiem albo gejem
@Jackdanielov:
Ok, rozumiem. Badania odnoszą się do preferencji większości, co jest słuszne i zrozumiałe, ale większość to nie wszyscy i należy o tym pamiętać. Niestety, na świecie jest tak, że większość ludzi jest mało inteligentna. I ta większość będzie podejmować głupie decyzje, jak na przykład odrzucenie potencjalnego partnera bazując tylko na wyglądzie. Dla mnie też ta większość jest niedostępna, bo nie chcę być w związku z głupkiem, a nawet powiedziałabym, że
@kamillus9:

Rzeczywistość owszem jest jedna, jednak każdy ją inaczej postrzega.


Tak, wiem. Można ją też po prostu widzieć taką jaka jest.

uświadomił mi, że będąc osobą z wyglądu przeciętną i nieśmiałą to mam w życiu #!$%@?. Gdyby prawda była inna kiedy miałem jeszcze bardziej optymistyczne nastawienie, to bym nie siedział teraz na tym tagu.


Nie brzmi to logicznie, albo ja czegoś nie rozumiem. Kiedy twoje nastawienie było bardziej optymistyczne miałeś #!$%@?,
@Will_Donner: Ja taka jestem jak opisałeś XD Oprócz nieśmiałości, bo z tym udało mi się ostatecznie wygrać. Nie masz racji, że każdemu to przeszkadza. Poza tym jest na to lekarstwo: alkohol ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niektóre narkotyki też dają radę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo problem jest tylko na początku, jak już ktoś ma szansę cię poznać i zaczynasz czuć się w obecności
@LaserDragonFire:

Niestety, na świecie jest tak, że większość ludzi jest mało inteligentna. I ta większość będzie podejmować głupie decyzje, jak na przykład odrzucenie potencjalnego partnera bazując tylko na wyglądzie.


Kobiety nie odrzucają potencjalnych partnerów bazując tylko na ich wyglądzie z powodu niby bycia mało inteligentnymi, ale dlatego że mężczyźni o słabym wyglądzie zwyczajnie nie wzbudzają w kobietach pożądania seksualnego.
To jest mechanizm mający na celu zapobiegać przekazywanie słabych genów dalej, bo
@LaserDragonFire:

Tak, wiem. Można ją też po prostu widzieć taką jaka jest.


Nie do końca mogę się zgodzić. Bo jasne to, że "coś jest" to jedna sprawa, a to jak "coś" odbieramy to już druga sprawa. Każdy widzi, że król jest nagi ale to jak to odbierze i co będzie o tym sądził zależy już od indywidualnego nastawienia, przekonań czy poglądów.

Nie brzmi to logicznie, albo ja czegoś nie rozumiem. Kiedy
@Will_Donner:

W pewnym momencie bycie nieśmiałym przestaje być urocze, będzie się tylko tym ładnym, dziwnym typkiem albo gejem ( ͡º ͜ʖ͡º)


No, właśnie w pewnym momencie znajomości to znika. A żeby początek znajomości nie był taki dziwny, to trzeba poznawać ludzi po alkoholu lub narkotykach. Proste rozwiązanie, czy nie? Gdzie tu jest problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jackdanielov:

Kobiety nie odrzucają potencjalnych partnerów bazując tylko na ich wyglądzie z powodu niby bycia mało inteligentnymi


Inteligencja ma z tym związek, choć nie tylko inteligencja, ale żeby to wyjaśnić musiałabym długo pisać, więc chyba odpuszczę sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kamillus9:

co będzie o tym sądził zależy już od indywidualnego nastawienia, przekonań czy poglądów


Może cię teraz zaskoczę, ale nie każdy ma nastawienie, przekonania i poglądy. Bo to są cechy ludzi, którzy posiadają osobowość. A nie każdy ma osobowość, ja na przykład nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wynika to z zaburzeń oczywiście, ale nie zmienia to faktu, że coś takiego, jak neutralne, obiektywne postrzeganie rzeczywistości istnieje.
@LaserDragonFire:

ale nie zmienia to faktu, że coś takiego, jak neutralne, obiektywne postrzeganie rzeczywistości istnieje.


Cóż mam bardziej filozoficzne podejście do tego tematu i uważam, że obiektywizm jako taki nie istnieje. Wszystko co "obiektywne" i tak przechodzi przez nasz subiektywizm. Oczywiście można starać się być obiektywnym, jednak nigdy nie będzie to takie w 100%.

Nie wiem jak to możliwe, że nie masz pojęcia. Co zrobiłeś w celu zakolegowania się z jakąś
@Jackdanielov: Ok, jesteś przekonany, że każdy instynkt występujący u danego gatunku występuje u 100 procent osobników tego gatunku. Nie jest to prawdą, a przykładem, który jest chyba oczywisty, może być aseksualizm. Pociąg płciowy to podstawowy instykt każdego gatunku, a aseksualizm istnieje. Jak? Tak, że twoje przekonanie jest błędne.

Druga sprawa, że człowiek jest jedynym zwierzęciem, które potrafi nad instynktem zapanować. Czy jak jesteś głodny, to rzucasz się na jedzenie w sklepie