Wpis z mikrobloga

#gielda #inwestowanie #growingmoney
Wrzucę taki starszy artykuł z bloga, napisany kilka miesięcy temu. Trzeba przyznać, ze pełen oczywistych oczywistości, ale dla początkujących inwestorów może się przyda:
https://growing.money/podstawy-od-czego-zaczac-inwestowanie

Postaram się w ciągu 1-2dni ogarnąć artykuł jak zacząć zabawę z akcjami - GPW i reszta świata. Bo widzę, ze dominują tutaj naprawdę dziwaczne pomysły jak np. wrzucenie całego kapitału w pennystocks w USA. Jedna zasada na pewno jest święta i nienaruszalna - wyższa stopa zwrotu = wyższe ryzyko.
  • 4
@kfjatooshek: W mintos siedzę od dwóch lat, zarobiłem tam już ponad 3000EUR, ponad 6000zł, ponad 30 000rubli, prawie 400 000 tenge kazachskie. Aktualnie mam tam około 20% kapitału. Ryzyko jest wszędzie - tylko, że upadek samej platformy mintos która ma ambicje zostać socjallendingowym światowym hegemonem jest bardzo znikome, LO padały i będą padać (tak straty pokryzysowe #!$%@?ą bo mam w cholerę kasy poblokowanej w takich spółkach, ale wciąż jestem na plus
@shaki24 >Obie platformy w ktore aktualnie inwestuję (mintos, estateguru) - wczęsniej czy później przerodzą się w spółki akcyjne.

Chyba, ze okaza sie exit scamem. Kojarze, ze byly juz w pozyczkach takie historie, chyba cos sporego zawinelo sie z kapitalem w 2018roku ale nie przytocze nazwy, niempamietam.

Plus ryzyko rezygnacji splaty przez pozyczkobiorce. Autor bloga sam pisze, ze ma czesc srodkow zablokowanych od poltora roku, bo ktos nie chce splacic pozyczki. Ok powiesz,
@kfjatooshek: ależ ja absolutnie nie mawiam. Trzeba być świadomym, że absolutnie każda inwestycja wiąże się z ryzykiem i umieć ocenić to ryzyko. Doskonale rozumiem osoby które są zrażone do pożyczek pozabankowych - szczególnie w Polsce, bo prawodawstwo mamy takie, że firmom pożyczkowym jedynie rzuca się kłody pod nogi, a osobom obrotnym, które potrafią pożyczyć nawet taniej niż bank i tak przypnie się łatkę lichwy. Mam kilku stałych klientów biznesowych którym od