Wpis z mikrobloga

Jednak mocno przeszacowałem zarobki lekarzy.
Lekarze urologii, czyli dość intratnej i prestiżowej specki pod względem finansowym, w szpitalu powiatowym, czyli tak gdzie są najlepsze zarobki, mają na kontrakcie, czyli na najgorszej możliwej umowie, zarabiają 90 zł za godzinę dyżuru.

Jaki jest sens pojścia na rezydenturę? POZ i NPL na Podlasiu to opcje tak z 3 tysiące razy lepsze.
Ja akurat robię tryb pozarezydencki, ale naprawdę - specjaliści mają warunki tak słabe, że nic, tylko zapisać się na bootcampa

#lekarze #medycyna #pracbaza
  • 28
@Fan_Morawieckiego: No widzisz, to się myliłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety, specjaliści w państwowych szpitalach pracują za stawki osiągalne dla Kowalskiego w zwykłej firmie. Tylko w TVP1 opowiadają, że lekarze to tacy finansowi Bogowie () Pieniądze zarabia się na prywatnych praktykach, dlatego też stan publicznej służby zdrowia jest jak jest (bo każdy ma #!$%@? na pracę w państwowym szpitalu za
@xTortox: właśnie słyszałem i stawkach po 300/h na SOR i po 200/h na OIT.
Myślałem że to norma dla tych lepszych specek, a grosze się zarabia właśnie na internie czy pediatrii. A tutaj gadam na dyżurze z urologiem starszym ode mnie i wychodzą takie kwiatki
myślałem, że urolog z papierami nie otwiera słoika z kawą za mniej niż 200/h.


@Fan_Morawieckiego: xD xD xD
Co za typ

Wizerunek lekarzy-bogaczy jest robiony na bazie top 10% lekarzy. To tak samo jakby wizerunek przeciętnego programisty był na bazie top 10% programistów.
Owszem, zarabiają statystycznie więcej niż przeciętny człowiek na etacie, ale do jakiś milionerów im daleko (ale zawsze bliżej niż przeciętnemu Polakowi)

To nie USA gdzie neurochirurg mieszka w
Jaki jest sens pojścia na rezydenturę?


@Fan_Morawieckiego: A jak inaczej zrobisz speckę? Pozarezydencki to dostaniesz na pediatrię albo internę w powiatowym, a na cokolwiek innego to musisz być synem ordynatora albo dyrektora albo bujaj się, bo nikt nie otworzy etatu z własnej kieszeni dla byle randoma
Gorzej że nie ma opcji zrobienia angio wiec pasuje jeszcze troche echo ogarnac.


@Mikeletto: jest. Ja podłączam kontrast.

Robisz specke na kontrakcie?


@Mikeletto: a jest sens inaczej?

Skąd to przeświadczenie, że lekarze zarabiają nie wiadomo ile? To znaczy są wśród lekarzy osoby zamożne, ale to jak w każdym


@Glimpse0fTheFuture: bo myślałem że te 100-130 złotych w POZ to takie frycowe dla młodych i dopiero potem po specjalizacji zaczynają się
@Fan_Morawieckiego: Lekarz to przede wszystkim zawód zaufania publicznego jak policjant, strażak itd.
Zarobki lekarzy szczególnie tych uzdolnionych wciąż są dobre, ale czasy dawno minęły w których lekarz finansowo górował nad innymi profesjami. Ludzie po prostu ufają lekarzom, aktorzy występują przebrani za lekarzy w reklamach jakiegoś leku, ale pod innymi względami to zawód jakich wiele.
nic, tylko zapisać się na bootcampa


@Fan_Morawieckiego: Polecam. Najpierw podstawy Pythona, trochę praktyki, później data science. Jeżeli jesteś ogarnięty z matematyki i nie spałeś na statystyce, to masz przed sobą karierę za bardzo pozytywne pieniądze. Dodatkowy profit, brak pacjentów, brak prokuratora dyszącego za plecami, generalnie spokój i cisza.