Wpis z mikrobloga

Upatrzyłem fajną ofertę na telefon (flagowca) i myślę nad jego zakupem. Problem jest taki, że sprzedawcą jest lombard. Na plus z kolei to, że lombard sprzedaje ten telefon przez allegro. Mam w związku z tym kilka pytań, jako że jeszcze nigdy nie kupowałem w lombardzie:

1. Przede wszystkim - na co muszę uważać/zwrócić szczególną uwagę przy takim zakupie?
2. Czy ma to w ogóle sens (tzn. zakup drogiego telefonu w lombardzie)?
3. Czy często drogie telefony sprzedawane przez lombardy pochodzą z kradzieży (szczególnie jeśli nie ma pełnego zestawu tj. opakowania/dokumentów/akcesoriów, tylko sam telefon)?

4. Słyszałem historie o blokowaniu telefonów pochodzących od lombardu przez operatorów sieci po jakimś czasie. I to jest w sumie moje największe zmartwienie przy tym zakupie. Da się przed tym jakoś zabezpieczyć/sprawdzić to przed zakaupem/albo nawet zaraz po? Kupując przez allegro będę miał możliwość 14 dniowego zwrotu, więc jeśli coś fizycznie nie będzie się zgadzało z telefonem, mogę go odesłać, o tyle komfortowa sytuacja. Ale zastanawiam się jak to wygląda z ewentualną późniejszą blokadą telefonu i jak jej uniknąć.

Wiadomo, telefon nie będzie miał normalnej gwarancji i z tym się liczę, bo cena jest wystarczająco korzystna. Zastanawiam się tylko co "niestandardowego" może się zdarzyć po takim zakupie z lombardu? Są jakieś haczyki, na które trzeba szczególnie uważać?

#telefony #samsung #oneplus #cebuladeals #pytanie #lombard #lombardzyciepodzastaw #lombardhistorie #plus #play #tmobile #orange #sieci #gsm #pytanie #elektronika #handel #allegro
Filip69 - Upatrzyłem fajną ofertę na telefon (flagowca) i myślę nad jego zakupem. Pro...

źródło: comment_1609114678lCic1iOokTqYCgsqO6T9ho.jpg

Pobierz
  • 12
@Filip69: 1. Na zbyt wiele rzeczy, których w krótkim czasie i tak nie zdołasz sprawdzić.
2. Nie.
Na pozostałe punkty nie znam odpowiedzi.

Zawsze kupuj nowe smartfony, na które Cię stać. Nigdy u operatora. Smartfon za 1000 zł nie jest trzy lub cztery razy gorszy niż flagowiec.
@Filip69: ja moje dwa poprzednie telefony kupiłem na loombardzie przez allegro i byłem bardzo zadowolony. M.in. kupiłem miesięczny Huawei P20 stan igła za 1300 cbln. Wszystkim polecam kupowanie używek z krótkim terminem, masz nowy telefon ze spadkiem ceny nawet o 30%
@PurpleHaze: pewnie tak ale nie znam nikogo kto by miał problem po zakupie używanego telefonu z Allegro/Lombardu, zawsze jest jakieś tam ryzyko ale mi się ono zwróciło z nawiązką ;)
@Filip69: operator może zdalnie zablokować telefon ile kupujący wziął telefon na raty i przestał je spłacać. tak wiec musisz mieć pewność że nie jest na raty. Operator nie odblokuje telefonu nawet jak pokażesz dowód zakupu. ma zapis w regulaminie ze telefon należy do operatora do momentu wpłaty ostatniej raty co oznacza ze jego sprzedaż jest nie legalna. Lombard na 100% będzie miał #!$%@? na to że telefon masz zablokowany. to jest
@PurpleHaze @dsctom: Czyli tak jak podejrzewałem. Teraz pytanie, czy mogę to sprawdzić i tego uniknąć, biorąc pod uwagę, że będę miał 14 dni na przetestowanie telefonu u siebie i ew. zwrot.
Wg tego co pisze @kwiateusz można sprawdzić po IMEI, więc największy problem byłby z głowy (o ile się okaże, że ten telefon rzeczywiście nie jest wzięty na raty).

Wszystkim polecam kupowanie używek z krótkim terminem, masz nowy telefon ze spadkiem
@Filip69: Nie szedłbym w to. Lepiej weź sobie inny xiaomi, taki na który Ciebie stać. Możesz pokombinować z promocjami na BG/Aliexpress- niektóre sztuki idzie wyrwać w naprawdę dobrej cenie.