Wpis z mikrobloga

Ponad 4,2 mln zaszczepionych na świecie, w tym ponad 2,8 mln otrzymało szczepionkę firm Pfizer/Biontech. Odnotowano 8 przypadków odwracalnej anafilaksji, poza tym nie zaobserwowano innych poważnych działań ubocznych. Codziennie budujemy zaufanie do szczepień oparte na wiedzy
#koronawirus #nauka #ciekawostki #medycyna
robert5502 - Ponad 4,2 mln zaszczepionych na świecie, w tym ponad 2,8 mln otrzymało s...

źródło: comment_1609063145TBwBK2x3r5GkZ3QkGgrSaG.jpg

Pobierz
  • 157
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WiktorekS:

szczepionka na covid przeszla zwykla droge testow klinicznych.


Mógłbyś podać daty rozpoczęcia i zakończenia każdej z 3 faz? Zwykle faza zaczyna się po zakończeniu poprzedniej i wyciągnięciu z niej wniosków. Więc tu też na pewno tak będzie ( ͡°
  • Odpowiedz
@Koronanona:
@Furox: > Nawet takie błahe rzeczy jak ból w miejscu szczepienia, osłabienie, czy niewielka gorączka.

Koleżko, wg klasyfiakcji Pfizera w ich badaniach klinicznych efekty uniemożliwiające codzienną aktywność lub pracę są określane jako ciężkie ('severe'). Więc wg opisu na tym slajdzie to nie są błahe efekty.
  • Odpowiedz
@destruktiv_komando:

wg klasyfiakcji Pfizera w ich badaniach klinicznych efekty uniemożliwiające codzienną aktywność lub pracę są określane jako ciężkie ('severe'). Więc wg opisu na tym slajdzie to nie są błahe efekty.

dzięki!
Jeszcze raz zawołam @furox, reszty kumpli z tęczowej agitacji nie chce mi się tu oznaczać reszty, sam im pewnie dasz znać na discordzie xD
  • Odpowiedz
@Koronanona:

Ocho miało wyjść zaoranie lewaka, jednak coś nie pykło. Szkoda, że sam zamilkłeś (wewnętrznie zdając sobie sprawę z głupot, których napisałeś) i potrzebowałeś kogoś, który Cię wesprze w dalszej dyskusji xD

@destruktiv_komando: Fajnie. Problem w tym kolego, że nie wiem czy zauważyłeś, ale @Koronanona: powołuje się na prezke z CDC, a ty dajesz mi screena klasyfikacji według Pfizera (najpewniej, bo nie dałeś linka, tylko screena,
  • Odpowiedz
@qris: czyli twoj jedyny argument przeciwko szczepionce to z le testy odbywaly sie jednoczesnie a nie jedna faza po drugiej?

Zapomniales wrzucic informacje o talodomidzie jakie testy przeszedl, ilefaz testowania
kmiona i tytuly specjalistow ktorzy go zaprobowali.

Strzelam ze znasz te infornacje skoro porownujesz te dwie sytuacje. Nie przypuszczam przrciez zebys celowo po prodtu chcial wzbudzic panike dwoma niepowoazanymi ze soba sytuacjami.
  • Odpowiedz
@Furox:

Ależ wyszło, wyszło, bo i tam i tu te kategorie są prawie identycznie zdefiniowane.

Procentowo też się zgadza bo trochę ponad 1% po pierwszym strzale i ponad 2% przy drugim (zależy co jeszcze).
Tutaj jest koło 3% ale kategorie nie są identyczne / w realu może być zawsze
  • Odpowiedz
Zapomniales wrzucic informacje o talodomidzie jakie testy przeszedl, ilefaz testowania kmiona i tytuly specjalistow ktorzy go zaprobowali.


@WiktorekS: Żądasz ode mnie szczegółowych danych sprzed ponad 60 lat a sześciu dat o szczepionce którą wychwalasz nie podałeś...

twoj jedyny argument przeciwko szczepionce to z le testy odbywaly sie jednoczesnie a nie jedna faza po
  • Odpowiedz
@destruktiv_komando: Zgodzę się tutaj, masz racje. Ja nie twierdzę, że np. ciężki ból głowy, zmęczenie i gorączka 39 stopni to lajt i żyć nie umierać. Niemniej to ciągle względnie lekki NOP w porównaniu z możliwymi. Ciężkość działań niepożądanych nie ocenia się tylko na podstawie dokuczliwości objawów, ale też ich długość, potencjalnych
skutków długofalowych, a również tego czy zagrażają życiu.

Myślę, że taki NOP to ciągle 100-krotnie lepsza opcja, niż potencjalne
  • Odpowiedz
Ponad 4,2 mln zaszczepionych na świecie, w tym ponad 2,8 mln otrzymało szczepionkę firm Pfizer/Biontech. Odnotowano 8 przypadków odwracalnej anafilaksji, poza tym nie zaobserwowano innych poważnych działań ubocznych. Codziennie budujemy zaufanie do szczepień oparte na wiedzy


@robert5502:

manipulowac, to trzeba umiec... jezeli w zestawieniu goruja liczby z koncowka 0 i 5, a nieliczne maja inne zakonczenie, to dane sa sztuczne. Co wiecej, okragly milion w Chinach xD
sylwek2k - > Ponad 4,2 mln zaszczepionych na świecie, w tym ponad 2,8 mln otrzymało s...

źródło: comment_1609096821HXnGnxQOxsRyzkLYkDTYSS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz