Wpis z mikrobloga

@pol-scot: zmyślasz koszty z powietrza, wrzucasz tam koszty, które nie wliczają się np. w firmę, etc. Generalnie i tak nikt tego nie sprawdza. Miałem ziomka, który sprzedał dom, zapomniał przerejestrować firmę na nowy adres, to księgowy mu powiedział, żeby to olał, bo HMRC i tak go nie zjadzie. No i założył inną firmę, za tamtą nie opłacił podatku i jakoś żyje do dziś. ¯\_(ツ)_/¯
@pol-scot: co do hmrc: w 2009 wyjeżdżałem z UK bez zamiaru powrotu i nie zamknąłem self employed, w 2013 jednak wróciłem, poszedłem do pracy i zaraz po pierwszej wypłacie dostałem od nich wezwanie do zapłaty zaległych składek więc jak chcą to znajdą, dodam że opuszczałem kent w Anglii a wróciłem do Szkocji
@pol-scot: wynajem mieszkania, jedzenie, ubezpieczenie za auto. Możesz sobie wymyśleć, że płacisz leasing za ciężarówkę. Pakujesz wszystko jak leci. Self-employed to kompletnie inna brocha, bo podajesz o wiele więcej danych osobowych, więc łatwiej Cię znaleźć i to ty jesteś odpowiedzialny za przepływy w firmie. Przy Ltd, spółka to oddzielny byt prawny, więc jak on zbankrutuje, to Ty masz tylko bana na 2 lata na zakładanie kolejnej.

Tylko wkrótce to się zmieni,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adamsowaanon: juz widze jak Sainsbury, Wincantony beda sie rozbijac xD tylko po to zeby brac kierowcow na ltd zamiaat na pensje xD

Podpowiem Ci, nikt nie bedzie ryzykowal decyzji hmrc ze maja zaplacic zalegly podatek dochodowy i ni za kontraktorow ktorzy kontraktorami nie sa tylko etatowcami ukrytymi na ltd.
@peszmerd: ale gościu przecież firmy nie potrzebują tylu kierowców cały rok na kontrakcie więc zleca to firmom zewnętrznym (agencjom) a one już znajdą sposób na ominięcie głupich przepisów bo same na tym zarabiaja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamsowaanon: przeciez Ci mowie, ze teraz to firmy odpowiadaja nawet za kontraktorow. Agencje wezma Cie na umbrelle i tyle. Dla malych firm nadal bedzie ltd, ale beda i tak bardziej niechetni bo po co komu kontrole i problemy.

Podpowiem Ci ciekawostke, Maritime czyli najwiekszy przewoznik kontenerow nie zatrudnia agencyjnych i ltd. Jak juz to subow z ciagnikiem, ale zwyklych kiero na ltd nie zatrudniaja i jakos daja rade z kierowcami caly
@peszmerd: nie wezmą. Już tyle akcji widziałem na własne oczy, że czegoś takiego na bank nieogarną.

@adamsowaanon: jak pisałem wyżej. Jeżeli nie spełniasz warunków, żeby rzeczywiście funkcjonować jako Ltd, to podpadniesz pod IR35. Możesz robić przez agencję, dwie, spółki córki, itd, ale odpowiedzialność pada na klienta końcowego, czyli tego, dla którego pracujesz teraz. Nawet NHS próbował kręcić, więc dowalili im kilka milionów kary, a po tym doświadczeniu większe firmy z