Wpis z mikrobloga

z czego żyją socjaliści?


@Nerax123: Z pracy własnej i tylko własnej, bo środki i zakłady pracy są zarządzane w sposób spółdzielczy i demokratyczny, a profit rozdzielany między nimi, nie ma nad ich głowami bossa, który im zabiera wypracowaną wartość nadwyżkową i przeznacza na swoje bogackie luksusy, jachty i tropiki, albo przelewa na prywatne konto bankowe i mrozi w nieskończoność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gaku745 moje pytania są poważne. Jestem ciekaw jak wygląda Podstawa ekonomii w twojej wizji. Nie chcę cię obrazić ani nic. Moim zdaniem potrzebny zawsze jest lider który zdecyduje czy potrzebujemy zrobić traktory czy kosiarki.
  • Odpowiedz
@Nerax123: Normalnie, demokratycznie się zarządza i ustala, a jeśli jest potrzeba koordynowania bardziej złożonych procesów w zespołach, to powołuje się takiego koordynatora demokratycznie i on będzie zarządzał z woli pracowników.
  • Odpowiedz
@4d70c20916ae4e859918711a35165f21: A czemu to kazdy nie moze zarzadzac swoimi pieniedzmi wedle swojego zyczenia?
Skoro ktos zbudowal swoje wlasne przedsiebiorstwo to czemu niemialby zarzadzac nim jakby chcial?
Czy na prawde sadzisz ze zarzadzanie czymkolwiek na zasadzie ,,demokratycznie” zadecydujmy bedzie lepsze niz zarzadzalaby tym osoba ktora sie na tym zna?

Z gory dziekuje za odpowiedz
  • Odpowiedz
Skoro ktos zbudowal swoje wlasne przedsiebiorstwo to czemu niemialby zarzadzac nim jakby chcial?


@Krulu: Jak Sam zbudowal to niech robi co chce. Ale jak zbudowali to jego pracownicy to niech sie nie panoszy.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Aha czyli wedlug ciebie jak ktos ma firme budowlana to musi robic wszystko od A-Z bo inaczej to nie on buduje firme i jej bogactwo, tylko ktos inny xD?
A nie wpadles na to ze spora czesc pracy ktora ktos wykonuje w firmie to planowanie, zarzadzanie ludzmi, ich praca, plus wymyslanie i dogadywanie nowych zlecen, nowej pracy?
Czyli taka praca sie w ogole nie liczy?
  • Odpowiedz
inaczej to nie on buduje firme i jej bogactwo, tylko ktos inny xD?


@Krulu: A nie?

ktos wykonuje w firmie to planowanie, zarzadzanie ludzmi, ich praca, plus wymyslanie i dogadywanie nowych zlecen, nowej pracy?


@Krulu: A to tylko jedna osoba (szef) to robi? Nie, sa rozne dzialy w firmie, to tez sa pracownicy.
  • Odpowiedz