Wpis z mikrobloga

#emigracja #wlochy #podroze #podrozujzwykopem

Hejka, moja różowa chciałaby pojechać na jakiś czas do Włoch pomieszkać. Pytanie do tych, którzy tam wyemigrowali, na co zwracać uwagę i czy w ogóle warto? Z tego wiemy to północna Italia to taka Polska A, a południe Polska B, jednak mam wrażenie, ze Włochy to straszaka bieda i bezrobocie. Co powiecie?
  • 13
  • Odpowiedz
@kawa_z_kota: bez wątpienia różnica pomiędzy takim Neapolem, a Mediolanem jest znacząca ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwszy to bieda, syf i murzyny - drugi normalne miasto zachodniej europy. Osobiście wybrałbym to pierwsze, ale wy jedźcie na północ - umarło tam tylu ludzi że na pewno znajdzie się miejsce dla was
  • Odpowiedz
@kawa_z_kota: Włochy fajny kraj ale niewiem jak z zatrudnieniem stoicie bo moze byc problem.Musisz nauczyc sie jezyka Włoskiego na co trzeba poświęcic rok,może dwa.Do tego troche kasy na start jesli jedziecie samemu a oszczednosci beda topniec bardzo szybko.Trzeba jechac samochodem w razie gdyby dobra oferta pracy znalazla sie w innym miejscu kraju np pojedziecie do Mediolanu szukac pracy i znajdzie sie cos sensownego w Udine(takie znajdziesz ogloszenie np w gazecie albo
  • Odpowiedz
@kawa_z_kota: Przede wszystkim nie liczcie, ze znajomość angielskiego wystarczy czy w pracy czy w codziennym życiu, bo Włosi za bardzo nie mówią po angielsku a przynajmniej nie ta tyle, zeby się z nimi swobodnie komunikować. Jeśli chodzi o region na takie chwilowe pomieszkanie to tylko północ - południe jest ciężkie szczególnie jeśli chodzi o znalezienie pracy - tam jeśli nie jestescie specjalistami w jakiejś wąskiej dziedzinie, która akurat tam się znajduje,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kawa_z_kota: do pracy to srednio polecam. Mam znajomych z Wloch ktorzy siedza w Irlandii, wielu z nich jest tez w Holandii np. We Wloszech ciezko jest zyc. A atmosfera pracy typu Januszex+ (nawet i na polnocy). Jedyne co pewnie jest komfortowe to praca zdalna w jakims w miare bezpiecznym regionie.
  • Odpowiedz