Wpis z mikrobloga

GeForce GTX i ponad 800 elementów w SolidWorks 3D

Nie ulega wątpliwości, że dla użytku profesjonalnego w branży CAD, mamy do czynienia głównie z rodziną stacji roboczych o konfiguracjach zależnych od ich przeznaczenia i tego, w jaki sposób są wykorzystywane. Najczęściej spotykane stacje robocze oparte są o procesory Intel z rodziny Xeon, coraz częściej również procesory z rodziny Core.
Podobnie z układami graficznymi. Najczęściej spotykane stacje robocze oparte są o rodziny kart z serii Quadro.
Tak samo było z moją stacją roboczą, na której prowadziłem mój kanał z obsługi programu SolidWorks. Niestety wszystko kiedyś się kończy. Ze względu na wygaśnięcie licencji na SolidWorks 2018 - 2019 oraz uzyskanie dzięki firmie SOLIDEXPERT dalszej możliwości prowadzenia kanału w oparciu o nowszą wersję programu SolidWorks 2020 - 2021, postanowiłem również wymienić mój sprzęt, który spędził ze mną najwięcej czasu spośród dotychczas używanych przeze mnie sprzętów komputerowych. Tym razem jednak nie poszedłem w ślady poprzedniej jednostki i nie wybrałem stacji roboczej. Zależało mi na zupełnie nowej jednostce, ale z jednoznacznie ograniczonym budżetem. W końcu udało skonfigurować się cywilną jednostkę, tradycyjnego "peceta", by również na takiej jednostce przedstawić jak pracuje SolidWorks i na co możemy liczyć przy takiej konfiguracji. Co do podzespołów - część informacji pojawiła się w materiale. A to czego brakuje - odpowiem jeżeli takowe pytania się pojawią. Na początku testuję moje projekty wykonane dotychczas w ramach prowadzenia kanału, a w ostatnim etapie, próbuję odpalić złożenie motocykla z ponad 800 elementami, pobrane ze strony GrabCAD, co w przypadku hobbystycznego, czy edukacyjnego korzystania z programu - z pewnością jest wystarczające.

Zapraszam: [[#163] GeForce GTX i ponad 800 elementów w SolidWorks 3D](https://youtu.be/39t7LCUzcb0)

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inventor #catia #nx #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #poradnik #pcmasterrace #hardware
InzynierProgramista - GeForce GTX i ponad 800 elementów w SolidWorks 3D

Nie ulega ...

źródło: comment_1608763314RqHLdgofzadRdv1gUK9rEM.jpg

Pobierz
  • 2