Wpis z mikrobloga

My tu sie smiejemy ze tam 40% polakow twierdzi, ze nie placi podatkow, ale sami takich polakow mamy w naszym szanownym gronie.

Klęska programu PPK

70% polakow dalo sie zrobic w balona i sie wypisalo z PPK i PPE, a to jest pierwszy krok do wziecia odpowiedzialnosci za swoje emerytury.

W zeszlym roku, jak przystepowalismy do PPK/PPE, jeszcze zanim sie zainteresowalem #gielda tez tak krakalem, nie zaglebiajac sie w temat. No i bym byl stratny jak bym sie wypisal.

W #ppe ja place tylko podatek od 3,5% mojej pensji brutto, a reszta jest dodatkowo platna przez pracodwace no sie troche tam uzbieralo + odsetki.

Ponadto mozna zarzadzac tam alokacja fundyszy. mozna wybrac czy chce sie w wiekszym % inwestowac w akcje czy inne bezpieczniejsze instrumenty.

No i mozna te srodki wyplacic ( troche sie wtedy traci) lub przetransferowac np. do IKE w swoim Banku i tam tez juz samemu zarzadzac kasa.

Ja rozumiem ze przez #ofe ludzie sa uprzedzeni ale ze swojego doswiadczenia moge tylko pwoedziec, ze wrto sie zaglebic w ten temat jednak.
Pobierz KwasneJablko - My tu sie smiejemy ze tam 40% polakow twierdzi, ze nie placi podatkow,...
źródło: comment_1608644512gWiqJJ8rRTTELttkMfoCMs.jpg
  • 241
@KwasneJablko O ile powściągliwości wobec PPK rozumiem to nigdy nie zrozumiem ludzi wypisujących się z PPE. Swoją drogą to sporo firm, zwłaszcza korpo, aby obejść kijowe wymogi alokacji kasy przez TFI prowadzące PPK właśnie swoje PPE stworzyło. Posiadanie przez firme PPE zwalnia z obowiązku posiadania PPK. Jestem ciekawy ile do tych 30% partycypacji w PPK doszłoby p.p. gdyby doliczyć również uczestników PPE (zwłaszcza założonych w ciągu ostatnich lat, dla których PPK było
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@weezyxboss:

opie weź się opanuj wcisneli ci bajeczke jak dodatkowa płatna gwarancję w sklepie xD w OFE też mówili że to dla Polaków i ich emerytur. Potem rozkradli to a polaczki mieli #!$%@? do gadania w kwestii pieniędzy


No spoko, tylko PPK to nie OFE. Możesz wyciągnąć kasę kiedy chcesz.
@KwasneJablko: kiedy przystąpiłeś do PPE? policz ile kasy się tam odłoży, policz ~3% inflacji i zastanów się ile czasu przeżyjesz na tym co się tam odłożyło. Na szczęście przeciętny mężczyzna żyje na emeryturze tylko 7lat, kobieta ponad 20.
ale na tej samej zasadzie powinienes tez zamknac konto w banku, bo to ta sama plaszczyzna i polka.


@KwasneJablko: btw ostatnio całe oszczędności z banku w Polce poszły do banku w Niemczech, właśnie z powodu nieufności do pisu. Bardziej ufam Niemcom niż pisowcom. Do tego kredytówka już z Polskiego banku, którą raz na miesiąc spłacam

No spoko, tylko PPK to nie OFE. Możesz wyciągnąć kasę kiedy chcesz.


@Just_Think_More: chyba że
Ja rozumiem różnicę w tych programach, ale dyskusja jest o ryzyku nacjonalizacji, a nie o poziomie wpływu na PAŃTWOWY fundusz. Rozumiem, że Ty uważasz że prawdopodobieństwo nacjonalizacji nie występuje, bo możesz tymi środkami dysponować. I teraz zrozum, że 70% osób to nie przekonuje i boją się, że rząd będący jedyny gwarantem tych pieniędzy znów zmieni zdanie, a oni za to dostaną po dupie.


@Iudex: No spoko. Tylko takie samo ryzyko istnieje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KwasneJablko: u mnie w pracy sprawa prosta
Albo ppk albo nie będzie premii także większość januszexów zrobiło podobnie.
U mnie ppk dopiero "weszło" w październiku xd
Ja #!$%@?, to nie od pracodawcy zależy ile zapłaci. Jakby tak było to by ci wszyscy płacili płacę minimalną. Jak myślisz, czego tego nie robią? Bo #!$%@? od nich zależy. Ma tylko znaczenie ogólna wydajność pracy w gospodarce. Podpowiadam, nie chodzi o to czy się "#!$%@?".


@bigos555: iksdee. Masz zerowe pojęcie o mechanizmach gospodarczych. To że nie dostajesz minimalnej (de facto podnoszonej przez państwo bo inaczej ci na minimalnej dalej by
btw ostatnio całe oszczędności z banku w Polce poszły do banku w Niemczech, właśnie z powodu nieufności do pisu


@diogene: xD. Raczej z bycia zacietrzewionym politycznym typem z wykopu. Ten sam poziom co sławetny bojkot Orlenu bo gazety kupil xD
@diogene: Ja tu mówię o PPK a Ty o PiS-ie. Gdyby ten program wprowadził Tusk to bym przystąpił bo potrafię liczyć. Nadal moja diagnoza trafiona - jesteś zacietrzewiony politycznie.

Nic mnie to nie kosztowało, a śpię spokojniej wiedząc że macki vatowieckiego tam nie sięgają bez liźnięcia o niemiecki sąd....

No dlatego to Deutsche Bank w czasie kryzysu był na krawędzi upadku jak Lehmann Brothers a nie nasze Pekao czy inne państwówki.