Wpis z mikrobloga

My tu sie smiejemy ze tam 40% polakow twierdzi, ze nie placi podatkow, ale sami takich polakow mamy w naszym szanownym gronie.

Klęska programu PPK

70% polakow dalo sie zrobic w balona i sie wypisalo z PPK i PPE, a to jest pierwszy krok do wziecia odpowiedzialnosci za swoje emerytury.

W zeszlym roku, jak przystepowalismy do PPK/PPE, jeszcze zanim sie zainteresowalem #gielda tez tak krakalem, nie zaglebiajac sie w temat. No i bym byl stratny jak bym sie wypisal.

W #ppe ja place tylko podatek od 3,5% mojej pensji brutto, a reszta jest dodatkowo platna przez pracodwace no sie troche tam uzbieralo + odsetki.

Ponadto mozna zarzadzac tam alokacja fundyszy. mozna wybrac czy chce sie w wiekszym % inwestowac w akcje czy inne bezpieczniejsze instrumenty.

No i mozna te srodki wyplacic ( troche sie wtedy traci) lub przetransferowac np. do IKE w swoim Banku i tam tez juz samemu zarzadzac kasa.

Ja rozumiem ze przez #ofe ludzie sa uprzedzeni ale ze swojego doswiadczenia moge tylko pwoedziec, ze wrto sie zaglebic w ten temat jednak.
Pobierz KwasneJablko - My tu sie smiejemy ze tam 40% polakow twierdzi, ze nie placi podatkow,...
źródło: comment_1608644512gWiqJJ8rRTTELttkMfoCMs.jpg
  • 241
Przede wszystkim to inwestycja jedynie na GPW i to jedynie w rządowe spółki. Czyli wszelkie Orleny i PKO. Jak ktoś umie oszczędzać sam niech to robi. Ja się nie zapisałem bo przy cenach i inflacji obecnie bardziej te pare % kasy przyda mi się tu i Teraz. Niestety o emeryturę nie mam luksusu troszczyć się już teraz, a trudno mi uwierzyć ze PIS akurat tego - tak bezposrednio mnie dotykającego - NIE
@KwasneJablko: Różnica pomiędzy bankiem i państwem jest taka, że bank zarabia obracacaniu pieniędzmi klientów i zależy mu żeby tych klientów mieć, więc nie ma interesu żeby ich okradać, a państwo ma monopol na pieniadze obywateli i nawet jak je ukradnie, to dalej jesteś zmuszony na nie łożyć, więc moga Ci wykręcać taki numer co 10 lat, kusząc kolejnymi możliwościami "oszczędzania"
Różnica pomiędzy bankiem i państwem jest taka, że bank zarabia obracacaniu pieniędzmi klientów i zależy mu żeby tych klientów mieć, więc nie ma interesu żeby ich okradać, a państwo ma monopol na pieniadze obywateli i nawet jak je ukradnie, to dalej jesteś zmuszony na nie łożyć, więc moga Ci wykręcać taki numer co 10 lat, kusząc kolejnymi możliwościami "oszczędzania"


@hehtor: Przeciez tym zarzadza bank a nie panstwo. ING. o czym ty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KwasneJablko: Przeciez nie wyplaca od razu. Tak jakk i OFE. Poczekaja chwile zebys sie uspokoil Ty i reszta. Potem jak juz ludzie zaufaja troche i jednorazowo bedzie tam wiecej kasy to dopiero zawina. Chocbym dostawac mial i 20% zysku rocznie to ni #!$%@? nie jest dla mnie wiarygodny partner do rozmow. Czlowieku. Gdyby sasiad Ci takie akcje odwalal to bys mu 5 pln nie zawierzyl. Czemu namawiasz ludzi do piramidy finansowej?
@Niedobry: Niepotrzebnie się produkujesz. Ten konkretnie to może nie ale zobacz, że najczęściej takie osoby to zwykli naganiacze. Są w każdym wpisie o ppk, zachwalają jakie to korzyści i jacy wszyscy są głupi bo nie biorą w tym udziału. ¯\_(ツ)_/¯
@ediz4 No i tutaj się grubo mylisz, ponieważ konto bankowe jest objęte międzynarodowymi regulacjami. A ani OFE ani PKK nie, dlatego rząd może z tym zrobić co chce.
Niepotrzebnie się produkujesz. Ten konkretnie to może nie ale zobacz, że najczęściej takie osoby to zwykli naganiacze. Są w każdym wpisie o ppk, zachwalają jakie to korzyści i jacy wszyscy są głupi bo nie biorą w tym udziału. ¯_(ツ)_/¯


@Elements: W sensie że nie mówią prawdy?
70% polakow dalo sie zrobic w balona i sie wypisalo z PPK i PPE,


@KwasneJablko: a wiesz dlaczego ? bo z ofe pieniądze ukradło PO. Oczywiście ówczesny mądry i sprawiedliwy trybunał konstytucyjny (prostytucyjny lepiej pasuje) uznał, że jest to zgodne z prawem bo czasem "interes społeczny jest ważniejszy niż prawo" dokładnie tych słów użyli w uzasadnieniu wyroku. Jaką mamy gwarancje, że prostytutki z TK znowu nie dadzą dupy i nie zrobią