Wpis z mikrobloga

My tu sie smiejemy ze tam 40% polakow twierdzi, ze nie placi podatkow, ale sami takich polakow mamy w naszym szanownym gronie.

Klęska programu PPK

70% polakow dalo sie zrobic w balona i sie wypisalo z PPK i PPE, a to jest pierwszy krok do wziecia odpowiedzialnosci za swoje emerytury.

W zeszlym roku, jak przystepowalismy do PPK/PPE, jeszcze zanim sie zainteresowalem #gielda tez tak krakalem, nie zaglebiajac sie w temat. No i bym byl stratny jak bym sie wypisal.

W #ppe ja place tylko podatek od 3,5% mojej pensji brutto, a reszta jest dodatkowo platna przez pracodwace no sie troche tam uzbieralo + odsetki.

Ponadto mozna zarzadzac tam alokacja fundyszy. mozna wybrac czy chce sie w wiekszym % inwestowac w akcje czy inne bezpieczniejsze instrumenty.

No i mozna te srodki wyplacic ( troche sie wtedy traci) lub przetransferowac np. do IKE w swoim Banku i tam tez juz samemu zarzadzac kasa.

Ja rozumiem ze przez #ofe ludzie sa uprzedzeni ale ze swojego doswiadczenia moge tylko pwoedziec, ze wrto sie zaglebic w ten temat jednak.
Pobierz KwasneJablko - My tu sie smiejemy ze tam 40% polakow twierdzi, ze nie placi podatkow,...
źródło: comment_1608644512gWiqJJ8rRTTELttkMfoCMs.jpg
  • 241
@ediz4

Nie xD A Morawiecki w restauracji.

Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są obowiązane do stosowania się do zaleceń i wytycznych organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej (…)

Więc tak Morawiecki nie kłamał że to zalecenia... ale zapomniał powiedzieć że należy ich przestrzegać

Ustawa o Sanepidzie

A tutaj wytyczna:

przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedyncze osoby, chyba, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ediz4: Mowia ze mozna zrobic X procent. I to prawda. Tylko ze jak wiesz ze Twoj sasiad handluje podrobkami na allegro, okradal ludzi wczoraj, i w ogole non stop robi walki. To nie namawiasz ludzi zeby zainwestowali w jego drugi biznes. W ktorym wyplaca 3,5 pln od stowki. Bo "Tym razem bedzie uczciwy.." To sa naganiacze zwykli lub ludzie bez kregoslupa moralnego. Zrozum. Tu nie chodzi o PPK. Tylko o robienie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ediz4: Naprawde nie musisz mnie sluchac. I mozesz sobie wmowic ze nie ma lepszych i bardziej wiarygodnych instrumentow finansowych w UE ktore dadza Ci ten sam zwrot ze 100 pln co te Twoje piramidy finansowe. Ale to ja siedze w ziemiance? Zrozum pionku, mam wiecej wiz w paszporcie niz ludzie pieczatek w dowodach rejestracyjnych. Troche swiata widzialem zlodzieju. I rozpoznaje was cwaniaczki na kilometr. A obrazam Cie teraz bo widze po
Naprawde nie musisz mnie sluchac. I mozesz sobie wmowic ze nie ma lepszych i bardziej wiarygodnych instrumentow finansowych w UE ktore dadza Ci ten sam zwrot ze 100 pln co te Twoje piramidy finansowe. Ale to ja siedze w ziemiance? Zrozum pionku, mam wiecej wiz w paszporcie niz ludzie pieczatek w dowodach rejestracyjnych. Troche swiata widzialem zlodzieju. I rozpoznaje was cwaniaczki na kilometr. A obrazam Cie teraz bo widze po odpowiedzi ze
@ediz4

XDDDD

no sorry jeśli dostajesz kilka źródeł i nadal idziesz w zaparte to albo kłamiesz albo nie potrafisz czytać że zrozumieniem;)

Nie oskarżam Cię o kłamstwo więc uważam że nie potrafisz przeczytać 2 akapitów które Ci wkleiłem