Wpis z mikrobloga

My tu sie smiejemy ze tam 40% polakow twierdzi, ze nie placi podatkow, ale sami takich polakow mamy w naszym szanownym gronie.

Klęska programu PPK

70% polakow dalo sie zrobic w balona i sie wypisalo z PPK i PPE, a to jest pierwszy krok do wziecia odpowiedzialnosci za swoje emerytury.

W zeszlym roku, jak przystepowalismy do PPK/PPE, jeszcze zanim sie zainteresowalem #gielda tez tak krakalem, nie zaglebiajac sie w temat. No i bym byl stratny jak bym sie wypisal.

W #ppe ja place tylko podatek od 3,5% mojej pensji brutto, a reszta jest dodatkowo platna przez pracodwace no sie troche tam uzbieralo + odsetki.

Ponadto mozna zarzadzac tam alokacja fundyszy. mozna wybrac czy chce sie w wiekszym % inwestowac w akcje czy inne bezpieczniejsze instrumenty.

No i mozna te srodki wyplacic ( troche sie wtedy traci) lub przetransferowac np. do IKE w swoim Banku i tam tez juz samemu zarzadzac kasa.

Ja rozumiem ze przez #ofe ludzie sa uprzedzeni ale ze swojego doswiadczenia moge tylko pwoedziec, ze wrto sie zaglebic w ten temat jednak.
Pobierz KwasneJablko - My tu sie smiejemy ze tam 40% polakow twierdzi, ze nie placi podatkow,...
źródło: comment_1608644512gWiqJJ8rRTTELttkMfoCMs.jpg
  • 241
mozesz to zrobic nawet dzis. whats the problem?


@KwasneJablko: to dlaczego tego nie zrobiłeś i nie wypłaciłeś kasy? A co jeśli dzisiaj w nocy przejdzie nowelizacja ustawy, ha? A no właśnie, ukradną ci to i nawet nie będziesz wiedział kiedy.
to teraz weź wyciągnij te 7 tysięcy i kup sobie za to coś na giełdzie sam xD


@FLAC: no przeciez moge wyciagnac tylko mi podatki #!$%@?. ja to wole sobie przetransferowac kase do IKE jak zmienie pracodawce i wtedy calosc przejdzie do mbanku i bede sobie sam akcje kupowal
i to jest taki maly bodziec aby spoleczenstwo sie zainteresowalo gielda, inwestycjami itp.


@KwasneJablko: tylko po co? Społeczeństwo ma się dobrze bez giełdy i inwestycji. Upowszechnienie hazardu nie przyniesie nic dobrego. Nie ma co powtarzać hasełek kilku cwaniaków zarabiających na prowizjach, którzy chcą żeby ludzie powierzali swoją przyszłość ich zabawie w przelewanie z pustego w próżne.
sroga beka z każdego kto się z tego wypisał XDDDDDDDD można wypłacać co miesiąc co przekłada się realnie na jakieś +1.5% do wypłaty miesięcznie za dwa kliknięcia


@PoteznyMagWody: ale sie beda zapierac ze oni na tym zyskali i ze sa do przodu :)

to ten typ ludzi ktorzy maja wpisane w CV znajomosc Excela: Expert i sie wykladaj na INDEX & MATCH
tylko po co? Społeczeństwo ma się dobrze bez giełdy i inwestycji. Upowszechnienie hazardu nie przyniesie nic dobrego. Nie ma co powtarzać hasełek kilku cwaniaków zarabiających na prowizjach, którzy chcą żeby ludzie powierzali swoją przyszłość ich zabawie w przelewanie z pustego w próżne.


@kaspil: a odkladasz w jakis sposob na emeryture? chyba nie gotowke?
@KwasneJablko: nie przetłumaczysz logikom. Dopiero jak jedni skorzystają z ppk, a drudzy zobaczą co stracili to stukną się w głowę i będą swoje dzieci namawiali, żeby tego błędu nie zrobili. Twoja wpłata na ppk to takie 60% wpłat wszystkich, wiec stopa zwrotu z tej inwestycji jest ogromna, bo wpłacasz niewiele, a zyskujesz dużo. Nie wiem jak można z tego nie skorzystać.
a gotowce ufasz, bo gotowka to kawalek papieru tylko stworzone przez panstwo. I jeszcze ci inflacje serwuja.

PPK to wykastrowane IKE


@KwasneJablko: ufam bo życie polega m.in. na zaufaniu do innych.

PPK to nie wykastrowane IKE tylko państwowe IKE. Nie ma różnicy prócz instrumentów, w które TFI inwestuje.