Wpis z mikrobloga

Siema mirki,
Korzystał ktoś z was z projektanta wnętrz? mama remontuje meiszkanie 33m2 i umówiliśmy się że wszystko z ceną powinno zamknąć się w 80 tys zł. Natomiast dostaliśmy wycenę materiałów i tam były takie kwiatki jak krzesło za 400złx4 = 1600zł. Prysznic za 3 tys. Pytanie czy to normalne że umawiamy się na około kwotę a potem dostajemy takie coś? łącznie wyszło wg wyceny 90 tysięcy. Jak za mieszkanie 33m2 to strasznie dużo. Ja wiem że to wtedy są materiały dobre jakościowo ale projektant chyba powinien liczyć się z budżetem klienta. Do tego stolarz też polecony przez nią za 6mb kuchni w zabudowie + 1 szafke nad pralką + drzwi do szafy wnękowej wycenił to na 27 tys zł. Przecież to absurd.
#remontujzwykopem
  • 13
Nie wiem w jakim rejonie robisz. Ale na przyklad oferta stolarza wyglada mi na typowe ceny aktualnie (w Trójmieście). Krzesło za 400 - coś lepszego niż IKEA. Prysznic - bateria i kabina, czy jaki zestaw? Jesli sama kabina - troche drogo.
@mierzos: Opole, miasto dość małe i do tego kuchnia bardzo mała. Kabina 2500+brodzik 600. Chodzi o to że najpierw mama mówiła że chce się zamknąć w 70 tys (niewykonalne), potem podnieśliśmy do 80 tys. Moim zdaniem wtedy można gdzieś uciąć koszty. Skończy się tym że sam będę zamawiał krzesła bo to za dużo. Czytałęm w internecie że dobry architekt umie się dostosować do budżetu. Tymbardziej że łącznie z usługa jej wyjdzie
@Nizkii 6mb to wcale nie tak mało, ale zdecydowanie da się znaleźć tańszego stolarza. Te 27k za to co napisałeś to koszt dobrego, porządnego stolarza, nie jest wcale taka kosmiczna ta kwota, bo tyle to kosztuje. Dlatego meble robiłem sam, ogromna oszczędność
@Nizkii a co do cen z projektu, a tym co umawialiscie to wygląda na to, że architekt jest upośledzony i nie spełnil najważniejszego praktycznie warunku, na który się umawialiscie.
Jeśli nie jesteście w stanie tyle zapłacić to projekt jest Wam kompletnie niepotrzebny, więc wynagrodzenia architekt nie powinien dostać dopóki nie poprawi
6mb zabudowy to nie jest mała kuchnia. Mała to by było 3m. Generalnie projektant powinien dopasować się do budżetu, a jeśli jest on nieosiągalny to powiedzieć wprost. Usługa też jakoś drogo wychodzi. Co do krzesel i stolow - czesc producentow ma promocje ze przy stole i komplecie krzesel do niego jedno jest za darmo.
@klokupk @mierzos Dokładnie, sam wczoraj posiedziałem i znalazłem tańsze zamienniki i na samym tym udało mi się zbić 5 tys (nie patrzyłem na najtańsze gówno) moim zdaniem albo ma współpracę z jakimiś sklepami i wciska albo jej się nie chciało szukać i skorzystała z gotowych rzeczy które komuś już dała. Dziwne bo opinie miała dobre. 6m mierzyłem po ścianach (nie wiem czy dobrze) ale kuchnia jest na prawdę mała 3x1,5 tylko obudowana
@kodijak: Wysłałem zapytanie do stolarza jakiegoś. Sama rchitekt czeka na wycenę jeszcze od jednego i mówiła że powinien być tanszy. Problem bo w takich małych miastach anwet nie ma opinii do takich fachowców