Wpis z mikrobloga

Ordo Iuris proponuje, by wprowadzić obowiązek wyboru: religia albo etyka. Rezygnacja z jednych zajęć oznaczałaby konieczność chodzenia na drugie. Instytut przekonuje, że lekcje religii i etyki powinny stać się zajęciami obowiązkowymi, a uzyskanie oceny niedostatecznej - uniemożliwiać promocję ucznia do wyższej klasy.
https://www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,26617049,ordo-iuris-utrudni-wypisanie-sie-z-lekcji-religii-motywacja.html

#neuropa #polska #bekazkatoli #bekazprawakow #szkola #edukacja
saakaszi - Ordo Iuris proponuje, by wprowadzić obowiązek wyboru: religia albo etyka. ...

źródło: comment_1608307343TigjNKbGa1CfNFipxtxBDM.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@saakaszi: Nadal nie uzyskałem odpowiedzi, niech ktoś staremu dziadowi powie: od kiedy jest inaczej? Odkąd pamiętam w szkole był wybór pomiędzy tymi dwoma przedmiotami, nie można było zrezygnować zupełnie. Kiedy to zmieniono? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Entelechia: albo zmienić religię na sensowny przedmiot, rozszerzyć o islam, buddyzm, syjonizm itp, wszystko w równomiernych dawkach, nauczane przez kogoś z odpowiednimi kwalifikacjami, kto będzie w stanie zachować obiektywność (czyli kategorycznie nie ksiądz, imam czy inny rabbi). W szkole powinien przebiegać proces edukacji, a nie rekrutacji klientów do lokalnego punktu tacka-thru bądź po prostu czystej indoktrynacji.
  • Odpowiedz
@Faraluch: Ja chodziłem do liceum w latach 2009-2012 i nie było opcji chodzenia sobie do domu albo włóczenia się samopas po szkole lub poza (gdy religia była w środku). Był wybór albo religia albo etyka, z czego skrzętnie korzystano i tak u mnie w klasie połowa osób chodziła na religię z zakonnicą albo księdzem, a połową miała z jakąś tam babką etykę, która zahaczała o filozofię. Więc bez sensu teraz
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Tak było, a raczej powinno być, tylko nie we wszystkich szkołach sobie radzili z ogarnięciem etyki, albo po prostu dzieciaki/rodzice nie byli tym zainteresowani i nie naciskali na dyrekcję. U mnie w liceum w latach 2009-2012 normalnie był wybór między religią a etyką i w mojej klasie chodziło mniej więcej po połowie na to i na to.
  • Odpowiedz