Wpis z mikrobloga

Ordo Iuris proponuje, by wprowadzić obowiązek wyboru: religia albo etyka. Rezygnacja z jednych zajęć oznaczałaby konieczność chodzenia na drugie. Instytut przekonuje, że lekcje religii i etyki powinny stać się zajęciami obowiązkowymi, a uzyskanie oceny niedostatecznej - uniemożliwiać promocję ucznia do wyższej klasy.
https://www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,26617049,ordo-iuris-utrudni-wypisanie-sie-z-lekcji-religii-motywacja.html

#neuropa #polska #bekazkatoli #bekazprawakow #szkola #edukacja
saakaszi - Ordo Iuris proponuje, by wprowadzić obowiązek wyboru: religia albo etyka. ...

źródło: comment_1608307343TigjNKbGa1CfNFipxtxBDM.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@saakaszi: brzmi jak całkiem fajny kompromis. Chyba wszyscy będą zadowoleni. Paradoksalnie może to być koniec religii w szkole bo może okazać się, że jest za mało uczniów do prowadzenia lekcji.
  • Odpowiedz
@aHmuX:

brzmi jak całkiem fajny kompromis


xD

Na czym polega ten "kompromis"? Na zmuszaniu uczniów do dodatkowych lekcji, które dotychczas nie były potrzebne? Może kompromisem niech będzie całkowite zastąpienie religii etyką i koniec z opłacaniem indoktrynacji religijnej publicznymi pieniędzmi.
  • Odpowiedz
Na czym polega ten "kompromis"?


@ghostface: To nie jest tak, że jest tylko jedna strona sporu. Temat wraca regularnie i nie ma żadnych postępów - religia jak była tak jest w szkole. To znaczy, że są ludzie myślący w tym temacie inaczej niż ja czy Ty. Skoro jest druga strona (w moim mieniu reprezentowana przez Ordo Juris) to można pisać o kompromisie.
  • Odpowiedz
z tym, że etykę też będą prowadzić katecheci, taki jest zamysł Ordo


@Wotto: może ale podejrzewam, że to tylko domysły a nie fakty.
  • Odpowiedz
Ordo Iuris proponuje, by wprowadzić obowiązek wyboru: religia albo etyka.


@saakaszi: Wiem że kiedy jeszcze chodziłem do szkoły takie było zamierzenie z tym że za mało uczniów mieli żeby kogoś zatrudniać do nauczania etyki
  • Odpowiedz
  • 7
@saakaszi oczywiście lekcje etyki będzie prowadzić katecheta bądź ksiądz, czyli przedstawiciel zbrodniczej ideologii katolickiej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@aHmuX: zgodzę się na to pod warunkiem że etyka będzie prowadzona przez osobę świecka wybrana przez organizacje o charakterze antyklerykalnym jak Wolność od religii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@saakaszi W sumie z uwagi na to, że osobiście mnie to nie dotyczy, bo szkołę już skończyłem to nawet jestem za. Przymuszanie uczniów do zajęć z katechetą to niska cena za przyspieszoną ateizację młodzieży.
  • Odpowiedz
Przymuszanie uczniów do zajęć z katechetą to niska cena za przyspieszoną ateizację młodzieży.


@puolalainen: a katecheci powinni brać dodatkowe nauki u specjalistów z Ordo Iuris, bo niektórym naprawdę brak boskiej ikry i charakteru i dzieci robią lekcje na religii, zamiast grzać się w Słowie Bożym
  • Odpowiedz
@saakaszi: Bardzo dobry pomysł. Czym większy przymus, tym szybsza laicyzacja.
Oni chyba kompletnie nie zdają sobie sprawy, że przymusem jedyne co uzyskają, to jeszcze większa niechęć.
Więc trzeba im kibicować. Trzy latka męczarni i będziemy mieli kk z głowy na zawsze, bo jak ktoś odejdzie raz, to już nie wróci
  • Odpowiedz