Wpis z mikrobloga

Znajoma pisze mi, że się wkurzyła i wypisała dziecko z religii, bo katechetka straszyła gówniaki, że jak nie będą chodzić codziennie do kościoła na roraty to popełnią ciężki grzech i nie pójdą do nieba xD gówniaki (lvl 8) zesrane płaczą, że one muszą iść na mszę, bo wylądują w piekle, rodzice #!$%@?, a katechetka nie widzi problemu w tym co dzieciom nagadała xD
Podobno odwalała już różne dziwne akcje, np. ciągle wymyśla jakieś projekty z dupy typu sadzenie fasoli w celu podziękowania Jezusowi za życie XD
Klasa dziecka tej znajomej ma w przyszłym roku Komunię, ciekawe czy klecha je dopuści, skoro jest wypisane z religii xD #bekazkatoli
  • 90
@Ordo_Publius: ale co w tym złego? Katechetka może być niekompetentna a w praktyce jedyna instytujca która mogłaby to sprawdzi to kuratorium ale w kuratorium jedni #!$%@? nauczyciele oceniają drugich #!$%@? nauczycieli więc w sumie to nie działa. A jakby działało to musieliby ponad połowę nauczycieli #!$%@?ć ze szkół xD
@Idesiku_Nago: ja nie odnośnie religii, bo u mnie w domu był luz, a jak zaczęłam chodzić na religię w szkole to już nie byłam taka strachliwa/łatwa do manipulowania, ale tv - kiedyś puszczono w tv jakiś dokument o drugiej wojnie świadowej, ja taki mały gówniak lvl 4, siedzę i oglądam, tony trupów przewalane, bomby, zrujnowane budynki, coś tam gadają, że historia się może powtórzyć. Mały gówniak - analizy zero, obsrałam się
@Idesiku_Nago:

Też nie chrzciłam, przez długi czas był ból dupy u rodziny, ale już sobie dali spokój


... właśnie przeszedłem lekcje czytania ze zrozumieniem. Ta Komunia to nie Twój problem tylko znajomej. Tak czy siak sam jestem ciekaw jak sie temat u mnie rozwinie właśnie w okolicy komunii. Na razie przedszkolne. Miasto duże. Liczę na to, że wtedy nie będą już dziwakami co to na religie nie chodzą. Ciężki temat jak
@Runaway: córka kuzynki w klasie komunijnej się #!$%@?ła na bozię, bo ksiądz na religii im powiedział, że zwierzęta nie mają duszy i nie idą do nieba. A mała kocha kotki, pieski i wszystkie żyjątka najbardziej na świecie. Niestety rodzice mieszkając na wiosce mają mentalność katoli hipokrytów i nie dopuszczają myśli, że mogłaby nie podejść do komunii. Szkoda małej ale zaczątek hejtu na religię już jest ( ͡° ͜ʖ ͡
@Idesiku_Nago: katechetki to chyba największa porażka polskiej edukacji. Katechetką zostają kobiety, które są za głupie na zostanie nauczycielkami i mają za mało jaj, żeby zostać zakonnicami. Najgorsza opcja.
@Idesiku_Nago: Jak się będzie chciało, to pierwszą komunię można przyjąć np. w wieku 20 lat albo jeszcze później. Nie ma wymogu, żeby było to w wieku 9 lat, czy ile się tam ma w zwyczajowym czasie pierwszej komunii. Klecha nie dopuści wypisanych z religii dzieciaków do pierwszej komunii, to pójdą po latach, gdy już nie ma wpajania katolickich dogmatów w szkole.

Jasne, za tymi wszystkimi religijnymi zwyczajami stoi dość długa tradycja,
@Ordo_Publius:
nie można wypisać dziecka z zajęć jeśli prowadzi je osoba która ma prawdopodobnie problemy z psychiką?!
kto to plusuje...

ironia: ksiądz molestował dziecko gdzieś tam, każdy słyszał takie medialne historie, no to nie puszczamy dzieciaka do służenia = świętokradztwo
@Ordo_Publius Komunia przejęła instytucje Postrzyżyn. To ważne, żeby młodą, myślącą już osobę, przywitać w rodzinie w bardziej oficjalny sposób.

Ateiści też powinni tego rodzaju imprezę organizować
@Idesiku_Nago: moja córka, też lvl 8, sama poprosila o wypisanie z religii. Powód: pani mówi drugi rok dokładnie to samo i jest nuda a do tego dostają tyle zadań że córka spędza nad nimi większość popołudnia bo jakieś wielkie kolorowanki, wycinanki i inne głupoty jak w przedszkolu...
No i już jest wypisana. No i fajnie.