Wpis z mikrobloga

Wczoraj na lekcji wychowawczej online wychowawczyni mojego syna (lvl12) żaliła się, że klasa jest mało zgrana, dlatego zadaje im na święta grupową pracę domową. Każdy ma nagrać film z życzeniami świątecznymi i do niej przesłać, a ona to zmontuje i wyśle nauczycielom w całej szkole.

Wszystko by się udało gdyby nie lewackie wychowanie.

- Jeżeli jestem niewierzący i nie chodzę na religie to nie muszę tego robić? - zapytał syn
- Nie musisz - wycedziła wychowawczyni po chwili przez zęby

No to zerwała się reszta niechodzących na religie i też nie będzie robić.

- Jeżeli ma robić to tylko 2/3 klasy to lepiej wcale - poddała się nauczycielka
- A nie można nagrać życzeń noworocznych - mój syn znów się wymądrza
- Nie bo to będzie dziwne - zakończyła dyskusje wychowawczyni

#bekazkatoli #dzieci #szkola
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niewierzący japończycy: no fajny zwyczaj, nawet będziemy go nazywać christmas bo czemu nie, damy se pr


@Cesarz_Nieruhato: Japończykom Kościół też się w-------a do sypialni i prawodawstwa? Bo to może mieć znaczenie w postrzeganiu katolickich zwyczajów, wiesz?
  • Odpowiedz
  • 2
@Cesarz_Nieruhato jak w Polsce będzie takie same podejscie do religii jak w Japonii to możemy wrócić do "tradycji". Póki co ta wiara jest nie fajną tradycją tylko praniem mózgu ludziom od lat najmłodszych i wyciąganiem kasy z budżetu na religijne zachcianki.
  • Odpowiedz
Nie bo to będzie dziwne - zakończyła dyskusje wychowawczyni


@lakukaracza_: To jest dramat, że przedstawicielka jednej z bardziej wykształconych grup społecznych, nauczycieli, nie może znaleźć szybkiego rozwiązania sytuacji. Jakby nie mogła dać możliwosci składania życzeń z róznych powodów - Bożego narodzenia, Chanuki, przesilenia zimowego.
  • Odpowiedz
Wychowałam się w rodzinie dewotów, znam to na wskroś. Sry ale na żadne ustępstwa nie wolno iść. Trzeba żyć wg swoich przekonań, bo dasz palec to wezmą całą rękę a i nawet tego nie docenią bo za plecami powiedzą wtedy "do kościoła nie chodzą ale ślub to mieli!". Byłe obgadać. Byle zbesztać.


@Ishvarta: Pięknie napisane.
  • Odpowiedz
@kerepus: Japończycy przejęli święta od amerykanów którzy jak najbardziej w---------i im się w prawodawstwo, w sypialnie pewnie też, no i na bank są jacyś fanatycy którzy mówią "nieee sram na wasze życzenia i kurczaka, to symbol okupacji i okcydentalnej zgnilizny"
Ale przez normalnych japończyków są traktowani jak dzbany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Musisz wierzyć w bozię żeby w--------ć barszcz z uszkami 24 grudnia i wesoło spędzić wolne od pracy i nauki dni!

Lewicowi intelektualiści xd
  • Odpowiedz
ale przecież nie składa życzeń sobie, tylko życzenia ludziom którzy są wierzący. Będąc nie wierzącym, można złożyć komuś życzenia, żeby osoba wierząca miała udane święta.


@OneMaanArmy: można złożyć ale z własnej woli a nie jako zadanie czy tylko dlatego ze inni oczekują tego od ciebie
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: mordo, sam jestem ateuszem, ale Ci w sekrecie powiem, że nie musisz wierzyć, żeby komuś złożyć życzenia świąteczne, tak samo jak nie musisz mieć urodzin w danym dniu, żeby komuś złożyć życzenia urodzinowe XD
  • Odpowiedz
Japończycy przejęli święta od amerykanó


@Cesarz_Nieruhato: Jedynym powodem, dla którego Japończycy mają tradycje związane z tym czasem jest komercha. Jedzenie kury z KFC jest pokłosiem bardzo popularnej kampani reklamowej. Poza tym amerykańska okupacja skończyła się w Japoni kilkadziesiąt lat temu i mało kto ją pamięta, a KK w Polsce nadal się panoszy.
  • Odpowiedz
sam jestem ateuszem, ale Ci w sekrecie powiem, że nie musisz wierzyć, żeby komuś złożyć życzenia świąteczne


@szwedes: Dlaczego odmawiasz ludziom prawa do niekultywowania tradycji, których nie chcą kultywować? Sam z tego prawa korzystasz jako ateusz.
  • Odpowiedz
zgodzila by sie na noworoczne to glupia baba miala by spokoj
ale
chciala sie podlizac dyrekcji

ona ma konkretnie w dupie te cale zgranie, jedynie co ja cofnelo od tego to to ze "gabinecie nauczycielskim" by gadali ze taka bezboznica o swietach zapomniala.

tak wlasnie szkola jest dla uczniow XD a jest po to by nauczycielka miala robote XD
  • Odpowiedz