Wpis z mikrobloga

Rozmowa kwalifikacyjna już za kilka lat:
- A pani/pan ma maturę bardzo dobrze napisaną.
- No tak.
- A też widzę, że pani jest z tego rocznika co nie miała ustnej.
- No tak.
- Dziękujemy. Odezwiemy się jak pani/pan dołączy papiery z ustnej.

Dzisiaj się cieszycie, a za kilka lat będziecie płakać.

#heheszki #dobrazmiana #polska #szkola #studia #koronawirus
  • 131
  • Odpowiedz
@nophp: na świadectwie maturalnym mam głównie dostateczne i jakieś 4 dopuszczające. I co? I nic, nikt o to na żadnej rozmowie nie pytał, nie przeszkadza mi to w karierze (aktualnie pracuję przy utylizacji azbestu).
  • Odpowiedz
@nophp: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rozmowy kwalifikacyjne są dlatego, że matura i nawet magister to papierki bez większego znaczenia.
moim team leaderem w big corpo był kiedyś gościu bez matury. zajebisty programista, potem poszedł do canonicala.
  • Odpowiedz
@nophp: masz chyba 18 lat, że masz takie wyobrażenie o życiu. Robiłem rekrutacje, ważniejsze jest to co sobą kandydat reprezentuje a nie to, że 10 lat temu miał maturę usną czy nie miał jej.
  • Odpowiedz
@nophp ja już obleciałem 3 stanowiska w różnych firmach i korpo, gdzie był wymóg wyższego kierunkowego/inżynierki, a ja ledwo maturę zdałem, 38% z matmy xD

Nikt nie patrzy na edukacje
  • Odpowiedz
@nophp: Odpowiedź: zdecydowana większość pracodawców ma w głębokiej dupie czy masz maturę czy nie. Do tego 90% Was będzie pracowała w totalnie innej branży niż ta na którą się kształcicie XD
  • Odpowiedz
@nophp: Przecież matura ustna była łatwiejsza niż niejedne prezentacje projektowe na studiach.
Mnie szkoła średnia nie interesuje podczas przeglądania CV. Trochę studia i głównie skill na TI.
  • Odpowiedz
@nophp: Coooo. Przyjdziesz na rozmowe i babka zacznie do Ciebie mówić po angielsku, jak się nie dogadasz to po polsku powie Ci tylko do widzenia.
  • Odpowiedz
@nophp: #!$%@? w jakiej pracy pytają o maturę? xD
Jeśli jakaś praca nie wymaga studiów to najczęściej nie wymaga też matury.
  • Odpowiedz