Wpis z mikrobloga

@paczek_zsmalcem: Witam.
Procesor to i3 8100
Karta graficzna to GTX 1050 Ti jak zakładam?

Pytanie zatem mam, gdzie ty tutaj bottleneck widzisz?
Chyba, że duszenie proca miałeś co innego na myśli niż bottleneck.

W takim wypadku przewertuj procesy z menadżera zadań co ci tam najwięcej go zużywa i postaraj się nieco ich pozamykać.
Wkońcu to jest przecie 4rdzeniówka.
@paczek_zsmalcem: Tutaj na wybór karty powinieneś teżpodać budżet, przy czym zaznaczając, że karty takie w okolicach tysiąca złotych zaczynając od gtxów 1650 bardzo ciężko kupić jeśli w ogóle to możliwe - pozatym te karty i tak były by za mocne do twojego proca - ale jakie to ma znaczenie jak i tak będziesz chciał proca zmienić - a jak to intel to i zapewne płyta główna do wymiany.

A taki gtx
@paczek_zsmalcem: chyba musisz sięwyspać, niema czegoś takiego jak karta grarficzna na socket LGA 1151, chyba, że mówisz o integrze.

Wrócmy jeszcze raz do procka, masz i3 8100 na LGA 1151, który jest procesorem z rodziny coffe lake i na twoją plytę główną powinny pasować teżprocesory generacji 9.

Ale przejdzmy do rzeczy, masz tutaj kartę graficzną 1050 ti - któa nie jest katastrofalnym bootleneckiem tego procesora - ma ona dobrą wydajność w
@maniek50005: za mało przelewam myśli na klawiaturę pozostawiając domysły, wybacz. Oczywiście moje pytanie miało brzmieć 'czy nie ma procesora na lga1151, który obsłuży w miarę dobrze 1660s' niepotrzebne skróty myślowe robię. A wyspać się też się przyda xD Rozchodzi mi się o to, aby nie zmieniać mobo w przyszłości tylko sam procesor, ale w sumie płyta to nie jest aż taki duży koszt to chyba nie ma co kombinować
@paczek_zsmalcem: Też wróciłem z pracy o 6, ale wbiłem jeszcze na kompa by odpowiedzieć na parę pytań na wykopie i na YT - jeśli pozwolisz, to ja też bym cię opuścił na dzisiaj i dokładnie przeczytam tę informację i postaramy się coś wymyślić.

Tak pro po, to poważnie mówię, że znalezienie gtxa 1660 super w cenie poniżej 1200 zł co jeszcze jako tako można uznać za normalną cenę za nowy egzemplarz
lga1151


@paczek_zsmalcem: Ja #!$%@?ę, ale głupie odpowiedzi otrzymujesz.

No więc nawet na wikipedii masz listę procesorów kompatybilnych z gniazdem LGA 1151.

Wypadałoby sprawdzić kompatybilne procesory, ale po modelu płyty głównej. Niestety nie pomogę, bo nie podałeś modelu płyty.

Jeśli już sprawdzisz, to szukasz na allegro, czy gdzie tam wolisz, jakiegoś używanego i7, na przykład i7 8700 lub tańszego i5 8400.

Nie słuchaj osób, które proponują ci kupienie od razu procesora najnowszej
@StaryWedrowiec: właśnie zacząłem sam ogarniać o co biega dopiero po poruszeniu tematu. Odwiedzałem też już Wikipedię, ale dzięki za twoje propozycje. Moja płyta to msi b360m pro-vdh. Plan jest taki aby kupić tą 1660s, pomęczyć się z tą i3 kilka msc i zmienić procesor. Jak myślisz, z twoim obecnym pc to kiedy będziesz myślał o zmianie?

W sumie to nie powinienem nawet wtedy pisać, ale tą wskazówkę też wezmę sobie do
@paczek_zsmalcem: O zmianie platformy zacząłem myśleć stosunkowo niedawno, ale tylko dlatego, żeby móc grać na monitorze 1920x1200 na ustawieniach ultra i jednocześnie nagrywać rozgrywkę w wysokiej jakości.

Wcześniej nagrywałem w spoko jakości, ale w grach musiałem obcinać opcje grafiki. Jakiś czas temu postanowiłem we wszystkich grach poustawiać ultra i nie chcę wracać do mniejszej jakości, jak również tęsknie za nagrywaniem rozgrywek.

Wcześniej rejestrowanie powtórek realizowała karta graficzna, która przez to traciła
Pobierz StaryWedrowiec - @paczek_zsmalcem: O zmianie platformy zacząłem myśleć stosunkowo nie...
źródło: comment_1608216227GCKaGjzONo8aUB0ik78hvf.jpg