Wpis z mikrobloga

#dzicyzapylacze
Domki dla owadów – czy można myśleć o nich bezkrytycznie?
Chociaż do tej pory brak jest danych wskazujących na pozytywny wpływ takich działań, promuje się domki dla owadów jako główną pomoc w ratowaniu dzikich pszczół. Czy domki dla owadów wspierają ochronę rzadkich i zagrożonych gatunków?

Zapraszam Was do zapoznania się i jeżeli uważacie, że warto - wykopania :)
https://www.wykop.pl/link/5852765/domki-dla-owadow-czy-mozna-myslec-o-nich-bezkrytycznie/

Nie chciałabym też występować, jako kategoryczny przeciwnik domków dla owadów :) Zależy mi na włączeniu krytycznego myślenia. Wskazuję, że brak jest badań, a promuje się je jako główną pomoc dla dzikich pszczół. Stąd zdecydowałam się na formę FAQ rozważającą plusy i minusy. Zapraszam Was do lektury i chętnie poznam Wasze zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję bardzo mirkom: @Radio-Warroza i @Tulkandra za uwagi i podzielenie się swoimi doświadczeniami :)
Pobierz M.....e - #dzicyzapylacze
Domki dla owadów – czy można myśleć o nich bezkrytycznie?
...
źródło: comment_1608117350nuwTnMlqGB6t9tMGKD3NcO.jpg
  • 33
@Megachilidae

Wczoraj rozmawialiśmy na ten temat
Jakoś w tych czasach Pszczoły mają dylemat
Cz wylecieć z ula, tak jak karze schemat
Czy przeczekać człowieka, siedząc na drzewach
Każda pomoc wnosi coś nowego
A ta od Megachilidae to coś wyjątkowego
Tego nie znajdziecie nigdzie indziej
Tego nie przeczytacie na przyrce
A obserwując tą dziewczynę uratujecie nie jedną pszczelą rodzinę

@diogene: Wszystko zależy od tego, co mamy na myśli mówiąc "szkodniki" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiele owadów jest szkodnikami upraw rolniczych, ale gdy nie jest się rolnikiem, można zachwycać się tym owadem bez zbędnej otoczki. Taka stonka ziemniaczana. Czyż nie jest piękna?
Na podstawie moich dotychczasowych poszukiwań mogę powiedzieć, że nie stwierdziłam żadnego szkodnika upraw rolniczych w domku dla owadów dedykowanego dla błonkówek. Mogą komuś przeszkadzać pszczoły-miesierki,
Pobierz M.....e - @diogene: Wszystko zależy od tego, co mamy na myśli mówiąc "szkodniki" ( ͡°...
źródło: comment_1608127936OIKwr1OG341AXNGSdq7qsJ.jpg
@diogene: Nie. Nic takiego tam nie gniazduje. Oprócz pszczół mogą gniazdować tam nastecznikowate (polujące na pająki), grzebacze (polujące na pająki i mszyce), osy samotne (nie mylić ze społecznymi latającymi do kanapek, które polują na gąsienice. Gąsienice te mogą być szkodnikami upraw).