Wpis z mikrobloga

Wrocław protestuje!
Make Amazon Pay, pracowniczy nieformalny ruch na rzecz poprawy warunków pracy w firmie Jeffa Bezosa, zablokował bramy wjazdowe do magazynów Amazona we Wrocławiu. W środku zakładu podobno stanęła praca, pracownicy domagają się rozmów. Według protestujących, HRowcy Amazona mają siąść do negocjacji.

RiGCz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #anarchizm #syndykalizm #amazon #wroclaw
Pobierz G.....5 - Wrocław protestuje!
Make Amazon Pay, pracowniczy nieformalny ruch na rzecz...
źródło: comment_1608021536sJR4zZvfQWeIXAgsJJIOy0.jpg
  • 268
@Gaku745: rozumiem strajk i próbę wymuszenia premii/podwyżek poprzez zaprzestanie pracy ale żeby blokować wyjazd? Plus jeżeli uważasz, że w Amazonie jest obóz pracy i dla Polski będzie tylko lepiej jeżeli się stąd wyniosą to wynieś się stamtąd już teraz i zobacz jakie są alternatywy. Janusz może Jeffem Bezosem nie jest ale też umie batem niewolników po plecach #!$%@?ć
@Gaku745: Nice, nie wiedziałem. Myślisz, że dałoby się coś takiego jak Amazon stworzyć i prowadzić jak takie Społem? Nie za bardzo wiem w sumie jak to działa, masz może jakieś materiały do poczytania na ten temat?
@florenceandthemachine2137: Mam taki dokument z tego jak działają Co-opy za granicą - https://democracycollaborative.org/sites/default/files/downloads/WorkerCoops-PathwaysToScale.pdf

Co-op to praktycznie właśnie spółdzielnia.

Czy dałoby się stworzyć coś takiego jak Amazon i prowadzić? Myślę że jak najbardziej by się dało. Mondragon Corporation trochę tak działa.

Swego czasu wrzucałem też często informacje dotyczące efektywności spółdzielni

Ogólnie fajny temat, fajnie jest się zainteresować.

Mam też filmik na 10 minut od Second Thought o tym jeśli cię interesuje taka
G.....5 - @florenceandthemachine2137: Mam taki dokument z tego jak działają Co-opy za...
@Gaku745: O ile co-opy mogą z powodzeniem funkcjonować na stabilnych i niezmiennych rynkach, to nie do końca wyobrażam sobie jakie incentywy miałyby powodować próbowanie ryzykownych innowacji, typowych dla młodych firm z kapitałem prywatnym. Amazon, gdyby był co-opem od początku, nigdy nie zdecydowałby się na zostanie dostawcą rozwiązań chmurowych, bo zwyczajnie nie zostałoby to zrozumiane przez posiadaczy większości udziałów. Ba, być może Amazon zostałby po dziś dzień wyłącznie sprzedawcą książek.
boskie obozy pracy z Amazonu


@Gaku745: Obozy pracy to jedno, druga strona to niszczenie małych przedsiorców, małych sprzedawców internetowych i małych sklepów internetowych.

Zresztą, allegro robi to samo, agresywnie zwiększa własny asortyment dzięki pełnemu dostępowi do statystyk sprzedaży po wymuszonych EANach i dzięki prowizji której sklep allegro płacić nie musi (czasami jest to 20% i więcej).
@Gaku745: w życiu bym nie poszła harować do tego obozu pracy. Różne opinie słyszałam, ale dodatkowo dawało mi do myślenia, jak wiele hajsu oni przeznaczają na kampanię reklamową zachęcającą do tego, aby się u nich zatrudnić, obiecując "wspaniałą" stawkę godzinową XD ha tfu. Drugim takim obozem pracy, co lubi we Wrocławiu zachęcać do zatrudnienia się u nich jest LG Chem.