Wpis z mikrobloga

Mam trzy pytania, bo nadszedł ten czas kiedy mam troszkę wolnej kasy i chcę ją przetracić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Jaka pompka podłogowa do #szosa ? Budżet tak do półtorej stówki. Fajnie by było gdyby miała manometr
2. Jakie sprawdzone mleko do systemu bezdętkowego?
I 3, ostatnie pytanie - jakie ochraniacze (ocieplacze) na buty? Chciałbym, żeby dało się jeździć w miarę komfortowo do tych -5°C, bo jazda w butach wypchanych gazetami i podwójnych skarpetach już mnie zaczyna wkurzać, a i nie ma jakiegoś szczególnego komfortu termicznego przy takiej kombinacji. W zasadzie to w ogóle nie ma komfortu termicznego, bo jazda przez kilkadziesiąt minut w jednocyfrowych temperaturach sprawia, że palce u stóp zamieniają się w lód ( ͡° ʖ̯ ͡°) Budżet - około półtorej stówki.

Chciałbym, żeby propozycje były podparte jakimiś (najlepiej własnymi) opiniami
#rower #mtb
  • 13
@krabozwierz:
1. SKS Airkompressor 12.0
2. ja używam mleczka OKO, nie miałem z nim problemów.
3. ponoć shimano s3000x są spoko, niestety nie używałem - sam wolę buty zimowe.
@krabozwierz: Mam Zefalla stacjonarnego. Zaworki do kół szlak trafił.
Wczoraj będąc w Decathlonie zobaczyłem że mają sama końcówkę z zaworami do presty i do zwykłego Dunlopa.
Kupiłem za 20zl i zamontowałem. Końcówka spokojnie trzyma 11bar bo więcej nie pompowalem.
Piszę tylko żeby zaznaczyć że nie trzeba wydawać kupy hajsu jak się pompuje raz w tygodniu kontrolnie.
Beto też dobra budżetowa firma.
ad 1. TOPEAK Joe Blow Max HP - mam od kilku lat i nie mogę złego słowa powiedzieć. Kiedyś miałem jakąś beto i przy dobijaniu do 8 atm byłem już cały spocony zanim zacząłem trening ;). Tłok w topeak wchodzi jak w masło.
Ma też kieszonkową Topeak Race Rocket i także jestem zadowolony.
3, ostatnie pytanie - jakie ochraniacze (ocieplacze) na buty? Chciałbym, żeby dało się jeździć w miarę komfortowo do tych -5°C,


@krabozwierz:
Zależy od twej wrażliwości i krążenia.
Dla mnie osobiście takich nie ma i nawet zimowe buty SPD średnio dają radę bez dodatkowego źródła ciepła (ocieplacze chemiczne).
@krabozwierz: Kiedyś chwaliłem pompkę Lifeline z Wiggle - niestety podrożała (ja płaciłem coś 25 funtów) - ale gyby była w promocji, to nic nawet się nie zbliża do niej jakościowo. Drewniana rączka, lakierowany korpus, głowica CNC i długi wąż.
@krabozwierz: 1. Miałem Bontragera za 150zł i się rozsypał po niecałych dwóch latach, teraz używam pompkę rowerową podłogową 900 z Deca za stówke i używam już ze 3 lata i dalej bez problemów
2. Używałem Continental Revosealent i było spoko, teraz używam Trezado, ale jeszcze nie mam opinii, ludzie niby chwalą
3. Żadne ochraniacze, przerobiłem od najtańszych do droższych, a i tak zawsze ciągnie od bloków, także lepiej zainwestować w buty