Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, mam 29lat i obecnie pracuje w kopalnii od 9lat, wykształcenie też mam dołowe. Chciałbym zmienić pracę, głównie ze względow zdrowotnych i bezpieczeństwa. Szukam pomysłów na przebranżowienie i chyba chciałbym edukować się pod korpo. Chciałem was zapytać jakimi kursami się zainteresować i czego się uczyć. Znajomy mi polecił egzamin ISTQB, udemy, ogarnąć Basha, Linuxa i podstawy pythona. Strasznie dużo materiału, jak to mądrze i z głową ugryźć? Dodam jeszcze, że angielski mam komunikatywny, chodź i tak nie mam wiedzy i słówek technicznych. Chętnie wysłucham waszych porad. #rozwojosobisty #testowanieoprogramowania #testowanie ♯programowanie #wroclaw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd69ab76412e1f2cbea9d7a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 15
OP: @marcel009_
Nie mam upatrzonej żadnej firmy, ten znajomy mi powiedział, że to podstawy, które muszę znać do rekrutacji.

Z rozmowy z nim wywnioskowałem, chodź nie powiedział mi tego wprost, że jak się wszystkiego nauczę i dostanę do jakiejś firmy, to i tak raczej nie zarobię (na początku i bez dalszej edukacji) na utrzymanie rodziny, życie + wynajęcie mieszkania w takim Wrocławiu, co o tym myślicie? Chyba nie jest aż tak
OP: @faramka
Ale złoto, dziękuję! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@diarrhoae
Nie śpieszy mi sie. Przebranżowienie wiąże się z przeprowadzką, bo w moim mieście nie ma żadnego korpo, tylko podziemne kołchozy. A co za tym idzie trzeba to wszystko przygotować z głową i trochę czasu mi na pewno zejdzie.
A ty jak sądzisz? Na czym się skupić?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania to trochę nie tak...strzelam że mieszkasz na Śląsku więc masz Kraków pod ręką... Albo KGHM więc Wrocław rzut beretem... Obecnie praca zdalna chyba 90% it więc nie zaczynaj od przeprowadzek.. docelowo znaleźć pracę żeby 2 razy w tygodniu podjechać do biura nawet te 100km to chyba nic wielkiego
@AnonimoweMirkoWyznania:
Według mnie, żeby obecnie w miarę łatwo znaleźć pracę jako junior QA trzeba:

Ogarnąć ISTQB FL (nie ma sensu uczyć się po polsku, wersja angielska jest znacznie przystępniejsza, serio).
Ogarnąć bazy danych, SQL
Angielski na poziomie płynnej rozmowy (tak, mówienie też jest ważne)
Ogarnąć sobie czym jest Scrum, Kanban
Pouczyć się testowania REST API
Poznać jakieś test management toole (test rail, test link, jira + testflo)
Do tego jakiś w