Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko207
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

391

Napełniają suchy zbiornik Racibórz Dolny - ma wypłaszczyć falę powodziową

Napełniają suchy zbiornik Racibórz Dolny - ma wypłaszczyć falę powodziową

Operacyjnie użyty po raz pierwszy. Największy suchy zbiornik w Europie środkowo-wschodniej. 188 milionów m3. Ma ma wypłaszczyć falę powodziową, która mogłaby zalać m.in. Kędzierzyn-Koźle, Opole i Wrocław. Oby pomógł.

gargantel
gargantel
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 15.09.2024, 18:58:47
  • #
    powodz
  • #
    wroclaw
  • #
    pogoda
  • #
    polska
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

Zdjęcia i opis
gargantel
z radio90.pl
  • 2
Rola zbiorników w ochronie przeciwpowodziowej
Daldek
z debever.pl
  • 2

Komentarze (149)

najlepsze

bartcegielski
bartcegielski
bartcegielski
15.09.2024, 21:09:16 via Android
  • 344
W powodzi tysiąclecia w 1997 śmierć poniosło 55 osób, a straty materialne wyniosły 12,8 mld PLN.

Wystarczy, że Racibórz Dolny tylko raz zadziała a koszty jego budowy "zwrócą się" nawet kilkukrotnie do tego ratując być może wiele istnień ludzkich.

Kosztował tyle ile Stadion Narodowy.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

j.....s
j.....s
konto usunięte 15.09.2024, 22:07:40 via Wykop
  • 118
@terenn: ludzie są państwem.
  • Odpowiedz
LeonardoDaWincyj
LeonardoDaWincyj
LeonardoDaWincyj
15.09.2024, 22:15:18 via Android
  • 148
@bartcegielski Tamte 12,8 mld strat trzeba przemnożyć m co najmniej 5x
  • Odpowiedz
manjan
manjan
manjan
15.09.2024, 21:31:39 via Wykop
  • 181
Ten zbiornik ma fajną historię. W 2001 roku, za rządów Leszka Millera, podpisano projekt "Program dla Odry 2006" przewidujący budowę tego zbiornika. Następnie trwały prace legislacyjne. W 2013 roku za rządów PO (KO) na wykonawcę wybrano Hiszpanów - Degrados, jednak nie wywiązali się z tej umowy. Zbiornik miał być oddany w 2017 roku, ale nie był ukończony. I wtedy za rządów PiS zerwano umowę z Hiszpanami i podpisano umowę z polskim Budimexem,
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czekolatka
Czekolatka
Czekolatka
16.09.2024, 01:41:43 via Android
  • 210
@manjan dziurę w ziemi budowali 20 lat.
  • Odpowiedz
fantazm
fantazm
16.09.2024, 04:13:14 via Wykop
  • 111
@Czekolatka: Budowle oraz konstrukcje geotechniczne i hydrotechniczne chyba właśnie dlatego są tak zaniedbywane, bo nie błyszczą tak pięknie jak nowe "apartamentowce" etc., ale zaręczam ci że nieraz są jeszcze trudniejsze w racjonalnym zaprojektowaniu, zachowaniu funkcjonalności etc. Coś zrobiono również po 2010 roku, ale gospodarka wodna czy to na wypadek suszy czy powodzi, dalej jest w Polsce w tragicznym stanie - choć są też oczywiście granice tego jak można się zabezpieczyć.
  • Odpowiedz
Wilkbardzonijaki
Wilkbardzonijaki
Wilkbardzonijaki
15.09.2024, 19:04:22 via Wykop
  • 126
Teraz ten zbiornik jest obecnie najwazniejszą infrastrukturą techniczną w Polsce
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DzikWesolek
DzikWesolek
16.09.2024, 05:58:25 via Wykop
  • 21
@rafal-heros: Warszawa? A gdzie to?
  • Odpowiedz
0rdynus
0rdynus
0rdynus
16.09.2024, 06:27:58 via Android
  • 34
@DzikWesolekiedzy warszawe masz po drodze jak jedziesz z poltuska na grójec albo w polowie miedzy sochaczewem i mińskiem mazowieckim. Jak patrzysz na znaki to mozna bokiem objechać i nie stać w korkach
  • Odpowiedz
rafal-heros
rafal-heros
rafal-heros
16.09.2024, 05:33:20 via Wykop
  • 94
Tylko niech nie zapomną zamknąć z drugiej strony!

-Powiem ci Staszku, że coś słabo tej wody przybywa.Stachu zamknąłeś grodzie??
-K---a, myślałem że ty zamknąłeś!
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eaxata
eaxata
16.09.2024, 06:15:22 via Android
  • 37
@rafal-heros brzmi jak coś z Walaszka
  • Odpowiedz
siemando
siemando
16.09.2024, 06:37:10 via Wypiek
  • 28
@eaxata Młody miał to zrobić
  • Odpowiedz
Aktuwator
Aktuwator
Aktuwator
16.09.2024, 05:50:14 via Wykop
  • 81
Co ja teraz zrobię z tymi wszystkimi pontonami z Ali, które chciałem sprzedać we Wrocławiu? Czy będzie jakiś skup interwencyjny jak w przypadku chryzantem?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Operator_imadla
Operator_imadla
Operator_imadla
16.09.2024, 06:10:49 via iOS
  • 18
@Aktuwator przerób na dmuchane lale i zrób rozdajo na wykopie
  • Odpowiedz
Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
16.09.2024, 06:27:15 via Wykop
  • 8
Co ja teraz zrobię z tymi wszystkimi pontonami z Ali, które chciałem sprzedać we Wrocławiu? Czy będzie jakiś skup interwencyjny jak w przypadku chryzantem?


@Aktuwator: Nie trafiłeś z zakupem. Trzeba było skupić sprzęt dla branży beauty. Ona jest teraz oczkiem w głowie wodza.
  • Odpowiedz
t.....o
konto usunięte 15.09.2024, 22:45:03 via Android
  • 54
Test jakości robót budowlanych na produkcji ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

villog
villog
villog
16.09.2024, 06:00:59 via Wykop
  • 51
ma wypłaszczyć falę powodziową


Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że to pomoże.

Żeby tylko nie było jak z wypłaszczaniem krzywej w czasach Covidu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
villog - >ma wypłaszczyć falę powodziową

Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że to p...

źródło: szumowski-kiedy-juz-wyplaszczyles-a-ona-dalej-rosnie

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

janusz-lece
janusz-lece
16.09.2024, 07:31:02 via Wykop
  • 7
@villog: on juz jest wielki! #pdk
  • Odpowiedz
LesnyDeszcz-orginal
LesnyDeszcz-orginal
16.09.2024, 06:57:43 via Android
  • 20
XD no tak aresztować legalnie spacerujących ludzi, ale wieloskurnego choja co zabił rodzinę na A1 to wypuścili, j----y kraj mem

"Polityk podkreślił, że liczba osób, które pojawiają się w okolicach zbiornika, jest zbyt duża i na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze policji, którzy będą zatrzymywali takie osoby."
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

donadnrew
donadnrew
16.09.2024, 07:56:07 via Wykop
  • -3
@LesnyDeszcz-orginal: Nie ten post ziomuś
  • Odpowiedz
LesnyDeszcz-orginal
LesnyDeszcz-orginal
16.09.2024, 07:57:59 via Android
  • 0
@donadnrew co nie ten post?
  • Odpowiedz
kukurydzapomidor
kukurydzapomidor
15.09.2024, 19:06:37 via Wykop
  • 16
dajcie linka z poziomem wody do tego zbiornika.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Artuez
Artuez
Artuez
15.09.2024, 19:48:45 via Wykop
  • 43
@kukurydzapomidor: Zbiornik Racibórz Dolny – rzeka Odra. Pojemność 185 mln m3, od godz. 4:30 dnia 15.09.2024 r. zbiornik rozpoczął pracę – do godz. 18.00 przyjął 15 mln m3 wody, co stanowi ok. 10% jego pojemności.
  • Odpowiedz
kjubikul
kjubikul
16.09.2024, 09:23:26 via Wykop
  • 11
@kukurydzapomidor: zbiornik.com
  • Odpowiedz
Breda
Breda
Breda
16.09.2024, 05:40:21 via Wykop
  • 7
"Operacyjnie użyty po raz pierwszy" Czyli po prostu test czy wytrzyma.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
16.09.2024, 06:36:27 via Wykop
  • 9
"Operacyjnie użyty po raz pierwszy" Czyli po prostu test czy wytrzyma.


@Breda: Zbiornik po raz pierwszy piętrzył wodę w październiku 2020r.
https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/112469-zbiornik-raciborz-juz-pracuje-od-4-20-przechwytuje-fale-powodziowa
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
3002
Wściekła funkcjonariuszka
Wściekła funkcjonariuszka
2995
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
2839
Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
2422
Nie jedziemy na Mundial!
Nie jedziemy na Mundial!
2426
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wroclaw
  • #polska
  • #pogoda
  • #heheszki
  • #nysa
  • #glucholazy
  • #klodzko
  • #tvrepublika
  • #dolnyslask
  • #nieruchomosci
  • #powodz2024
  • #wydarzenia
  • #republika
  • #ciekawostki
  • #jeleniagora

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking