Wpis z mikrobloga

Tak jak mówiłem tak zrobiłem: Zrobiłem małe porównanie (z elementami artystycznymi i dodatkowymi bajerami) AI w 7 letnim już #gtav i bugi + AI w kilkudniowym #cyberpunk2077 + kilka elementów artystyczno-wizualnych xD

TU POPRZEDNI WPIS Z MNIEJSZĄ ZABAWĄ MONTAŻOWĄ (tylko GTA V):
https://www.wykop.pl/wpis/54198087/uznalem-ze-to-niemozliwe-ze-w-gta-v-czyli-w-7-letn/

Wyjaśnienie o co chodzi:
- [praktycznie wszystkie klipy z GTA V] W GTA V, ścieżki NPCtów są zaimplementowane w taki sposób, że jak postać w samochodzie widzi przeszkodę to najpierw czeka aż przeszkoda się przesunie (w domyśle gracz, albo inny samochód) a jak nic się nie dzieje to stara się jej uniknąć. Podczas jazdy "pod prąd" NPCty też starają się albo zmienić szybko pas, albo migać światłami, albo wykonać jakąkolwiek reakcję
- [ostatni klip] W Cyberpunku, ścieżki NPCtów są zaimplementowane (o ile w ogóle są) w taki sposób, że jak postać w samochodzie widzi przeszkodę to czeka aż przeszkoda się sama przesunie (jest na ostatnim klipie przy fragmencie Cyberpunka), jeśli przeszkoda się nie przesunie to postać będzie czekać do usranej śmierci


Oczywiście jak ktoś chce to niech sprawdzi na własnej skórze to AI, ja tylko informuję, że - nie jest najlepsze ¯\_(ツ)_/¯

#cyberpunk
niochland - Tak jak mówiłem tak zrobiłem: Zrobiłem małe porównanie (z elementami arty...
  • 68
@OddajButa123:

mi sie dalej nie chce wierzyć że w 2020 roku w grze z takim budżetem ci idiotci nie zaimplementowali tak trywialnej mechaniki jak jakiekolwiek AI u npctów

Może zaimplementowali ale zachowywało się zbyt nieprzewidywalnie i generowało mnóstwo bugów, stwierdzili, że na grudzień nie wyrobią i ostatnie kilka miesięcy wszystko skryptowali. Dlatego boty są strasznie głupie, jest tak mało animacji reakcji tych botów itd. bo mają tylko kilka skryptów.


Za kilka
@niochland: Pytanie - nie znam się na programowaniu itp kompletnie, może mi ktoś wytłumaczy: rozumiem, że przed wydaniem jakaś ilość testerów gra w tę grę i starają się znaleźć bugi i je naprawiać. To czemu w CP2077 czasem są takie oczywiste, nie jakieś ukryte jak easteregg tylko pierwszy lepszy przechodzień zatrzymuje motor. O co chodzi?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@arcypatelniagrozy: to powiem Ci tak: zostawiasz auto na środku drogi, idziesz na misję czy cokolwiek. Wracasz po kilku tamtejszych godzinach, a samochody (w liczbie 3), które zablokowałeś stoją tam dalej :) ale ogólnie gra się spoko. Jak się trzymasz głównego wątku, pobocznych misji i kontraktów, to fajna zabawa. Samowolka na mieście nie ma sensu totalnie, bo czuć ten brak AI.