Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, czy drogie jest takie wykroczenie? Samochód numer jeden jest na drodze dojazdowej (zjeżdża ze ślimaka na drogę szybkiego ruchu). Właśnie się wyprostował i ma zamiar włączyć lewy kierunek. W tym czasie na przypał auto nr 2 zaczyna wyprzedzanie i blokuje auto nr 1 tak, że to musi ostro hamować a pojazd nr 3 prawie w niego wjeżdża. Jest droga z jednym pasem a pas dojazdowy praktycznie się niebawem kończył dla pojazdu nr 1.
Wiadomo - pośpiech, ale jak dla mnie, to mega niebezpieczna sytuacja. Często się z tym spotykacie?
#piracidrogowi #samochody #prawojazdy
zielony_wiatr - Słuchajcie, czy drogie jest takie wykroczenie? Samochód numer jeden j...

źródło: comment_1607675752SARBuDxVsrXDdJywA2YB74.jpg

Pobierz
  • 13
@zielony_wiatr: coś mi się nie chce wierzyć, że w miejscu nr 2 nie ma ciągłej linii. Sytuacja niebezpieczna, ale w razie kolizji winnym byłby nr 2, bo zmieniał pas w momencie, gdy na drugim pasie znajdował się już pojazd.
Właśnie się wyprostował i ma zamiar włączyć lewy kierunek


@zielony_wiatr: kierowca dupa, bo powinien już dawno mieć kierunek włączony. Wtedy 2 ma zakaz wyprzedzania go.
W innej sytuacji 2 ma pierwszeństwo, bo już jest na pasie i 1 może mieć tylko pretensje do siebie.
coś mi się nie chce wierzyć, że w miejscu nr 2 nie ma ciągłej linii. Sytuacja niebezpieczna, ale w razie kolizji winnym byłby nr 2, bo zmieniał pas w momencie, gdy na drugim pasie znajdował się już pojazd.


@Radkovich: Tak, tam w miejscu 2 była ciągła linia, jak najbardziej.
@stassma:
Oddział 6 - Wyprzedzanie
Art. 24.
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.